Informacija apie skrydžius pradedantiesiems 18

Jeigu suplanavote skristi vieni ir galbūt skrisite  pirmą kartą, būtų naudinga žinoti informaciją apie skrydžius. Juk kartais  oro uostai, ypatingai dideli atrodo labai klaidinantys. Informacija skrendantiems savarankiškai:

Namuose

 1. Prieš skrydį Namuose turėtumėte pasiruošti tokius dalykus: pasą ar asmens tapatybės kortelę, (angl. Passport, ID) skrydžio bilietus, (angl. Ticket Boarding pass, piniginę, lagaminą, o gal tik rankinį bagažą, galbūt būtų reikalinga pasiimti vizą. (angl. Visa) Pasitikrinkite, kad Jūsų dokumento laikas nebūtų pasibaigęs. Tam tikros šalys reikalauja, jog pasas galiotų ne trumpiau nei 6 mėnesius po kelionės pabaigos.  
 2. Namuose turėtumėte pasidaryti registraciją į skrydį (angl. check-in). Dauguma oro linijų suteikia tokią galimybę. Taigi, į oro uostą turėtumėte atvykti kartu su įlaipinimo kortele. Taip sutaupysite laiko ir neteks papildomai susimokėti.

Oro uoste

 1. Dažniausiai į oro uostą (angl. AirPort) rekomenduojama atvykti bent  2 valandos prieš skrydį. Laikas kiek užtruksite oro uoste priklauso nuo oro uosto dydžio bei oro uosto užimtumo.
 2. Atvykus į oro uostą reikia susirasti savo skrydžio terminalą. (angl. Terminal) Informacija apie skrydžio terminalą yra pateikta ant skrydžio bilieto ir tuomet reikia eiti į išvykimo salę. (angl. Departures) Jeigu namuose užsiregistravote į skrydį  internetu ir turite tik rankinį bagažą, tuomet reikia eiti tiesiai į saugumo patikrą. Jeigu neužsiregistravote namuose, turėtumėte užsiregistruoti oro uoste ir tuomet eiti į saugumo patikrą. Taip pat turite įregistruoti savo bagažą.
 3. Tuomet eikite į saugumo patikrą. (angl. Security check) Saugumo patikros metu bus skenuojami Jūsų daiktai bei tikrinama ar neturite neleistinų daiktų. Draudžiamų daiktų sąrašą, kurių negalite įsinešti į lėktuvo saloną galite rasti internete. Jūs galite vežtis nedidelio tūrio skysčius, kuriuos turėtumėte sudėti į permatomą maišelį. (Indeliai iki 100 ml, neviršyti 1 litro). Saugumo patikroje paprašys, jog išivertumėte diržus ir kitus aksesuarus, ypatingai metalinius. Galėsite eiti toliau, jei nesuskambės  įspėjimo signalas. Jeigu suskambės įspėjimo signalas, Jus apieškos pareigūnas.
 4. Toliau –  pasų kontrolės procedūra. (angl. Passport control)
 5. Tuomet eikite prie skrydžio vartų. ( angl. Departure Gates)  Skrydžio vartai dažniausiai yra žymimi raidėmis bei skaičiais.

Lėktuve

 1. Lipimas į lėktuvą. (angl. Boarding) Atėjus metui lipti į lėktuvą reikia būti pasiruošus pasą bei bilietą. Jie bus vėl tikrinami. Pimenybę įlipti į lėktuvą turi tie keleiviai, kurie skrenda verslo klase, turi prioriteto bilietus ir pan. Įlipę į lėktuvą turite susirasti savo vietą bei pasidėti savo daiktus lentynose virš savęs ar po sėdyne prieš save.
 2. Pasibaigus skrydžiui sekite ženklus, kurie nuves Jus prie išėjimo (angl. Exit) ir bagažo salės (angl. Baggae claim), kur galėsite atsiimti lagaminus.

Jeigu skrisite ne į Europos Sąjungos šalį, atskridus reikės pereiti pasų kontrolę ir vėl.

Sėkmingų kelionių!

Skrydžio bilietai į  Londoną>>

 

18 thoughts on “Informacija apie skrydžius pradedantiesiems

 1. Elina parašė:

  sveiki, ar keleivis nurodomas lotyniškomis ar lietuviškomis raidėmis?

 2. Aušra parašė:

  Sveiki,skrendam į Angliją, aš vyras ir vaikai ,15m ir 13m.koki bagažą galima mums visiems turėti.Aciu.

  • Ieva parašė:

   Sveiki,

   Jeigu skrendate iki lapkričio 1d. tada 35x20x20cm rankinę svoris neribojamas + 55x40x20cm iki 10kg lagaminą, jeigu po lapkričio 1d. tada tik 40x20x25cm lagaminuką ar kitą rankinę atitinkančią išmatavimus.

 3. Saulė parašė:

  Laba diena, norėjau pasiteirauti, skrendam 4 dienom i paryžių. Ką reikia daryti, jei skrendant atgal namo nebūtų kur atsispausdina įlaipinimo korteles?

  • Ieva parašė:

   Sveiki,

   Tada reikia atsisiųsti programėle telefone ten prisijungti prie paskyros ir atsidaryti telefone dokumentus. Galite atlikti išankstinę registraciją į skrydį – išsipirkti sėdėjimo vietas. Tada dokumentus gausite daug anksčiau ir nereikės kelionės metu rūpintis kur juos atsispausdinti. Dėl šių paslaugų jums reikėtų kreiptis į savo bilietų pardavėją.

 4. Valentinas Vijūnas Skrydis Vilnius – Berlynas, persėdimas Berlyne, negavome antro bilieto Berlynas-štutgartas 2018-9-15d. 21,25val., kur kreiptis?

  • Monika parašė:

   Sveiki,

   Susisiekite su savo bilietų pardavėju, kad suteiktų daugiau informacijos.

 5. Dovile parašė:

  Sveik ar galima veztis misinelio banke ?

  • Monika parašė:

   Sveiki,

   Kūdikiams skirto mišinėlio galite gabenti jeigu skrendate su kūdikiu.

 6. Brigita parašė:

  Kodel neranda musu skrydzio sei dienai P519HK

  • Ieva parašė:

   Sveiki,

   Dėl konkrečios Jūsų rezervacijos Jums reikėtų kreiptis į savo bilietų pardavėją.

 7. Erdvile parašė:

  Laba diena. Ar reikalingas tevu igaliojimas,patvirtintas notaro, zmogui, kad parveztu is Lietuvos i Airija 6m. vaika. Vaikas turi Airijos pasa.

 8. Laima parašė:

  Sveiki, ar gali mergaitė 14 m skristi i Alikantę viena?

 9. Vanda Mykolaitine parašė:

  Ar reisas 2018.07.26d.Kaunas-Alikante neatsauktas del darbuotoju streiko

  • Agnė | ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Šią informaciją galite sužinoti ten, kur pirkote bilietą arba oro uoste.

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?