Kelionės dokumentai 2 808

Kokie kelionės dokumentai reikalingi skrendant su Ryanair?

Kiekvienas keleivis atsako už visų reikiamų savo kelionės dokumentų turėjimą, tų dokumentų galiojimą ir atitikimą aviakompanijos Ryanair, imigracijos ir kitoms taisyklėms, priklausomai nuo keliavimo krypties. Įsitikinkite, kad visi kelionės dokumentai yra tvarkingi!

Būtina atkreipti dėmesį:

– Galiojantys kelionės dokumentai yra privalomi visiems keleiviams (įskaitant ir kūdikius), skrendantiems su Ryanair aviakompanija;

– Vykstančiųjų už EEE (Europos ekonominės erdvės) asmens dokumentai turi galioti visos kelionės metu;

– Jei reikalinga viza, kūdikiai ir vaikai gali keliauti tik su vizoje nurodytu suaugusiuoju.

Keliaujant reikia turėti galiojantį pasą (ir vizą, jei reikalinga) arba ES/EEE valstybių išduotą nacionalinę tapatybės kortelę. Visuomet prieš kelionę pasitikrinkite savo asmens dokumento galiojimo laiką ir ar toje šalyje, į kurią vykstate, pripažįstama asmens tapatybės kortelė, ar būtinas pasas. Pasistenkite pasitikrinti kuo anksčiau, kad, esant reikalui, liktų laiko užsisakyti ir gauti naują asmens dokumentą. Taip pat pasidomėkite, ar vykstant į jūsų pasirinktą šalį jums reikalinga viza. Bet kokios baudos, bausmės, mokesčiai ar išlaidos dėl reikalavimų nepaisymo apmokami paties keleivio.
Ryanair nepriima vairuotojo pažymėjimo, gyventojo kortelės, policijos išduoto išrašo (praradus asmens dokumentą), karinės tapatybės kortelės ar kitų dokumentų. Negaliojantis ar sugadintas asmens dokumentas su nuotrauka nebus priimamas norint vykti su Ryanair aviakompanija.

SVARBU! Visi reikiami dokumentai (įskaitant ir kūdikių bei vaikų dokumentus) turi būti surašyti atliekant registraciją į skrydį internetu. Visi keleiviai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, su kuriuo užsiregistravo į skrydį, kartu su įlaipinimo kortele oro uosto apsaugai ir prie įlaipinimo vartų.

VIENINTELIAI KELIONĖS DOKUMENTAI, PRIIMAMI RYANAIR:

– Galiojantis pasas (žr. žemiau * ir **).

– Galiojanti nacionalinė asmens tapatybės kortelė, išduota EEE (Europos ekonominės erdvės) valstybių (Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Ispanija, Islandija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija).

– Galiojantis Vokietijos vyriausybės išduotas „Kinderausweis“ kelionės dokumentas.

– Galiojanti Graikijos nacionalinė policijos tapatybės kortelė (Greek National Police identity card).

– Galiojantis Italijos „Certificato Di Nascita“ su nuotrauka (vaikams iki 16 m.), patvirtintas kaip „VALIDO PER L’ESPATRIO“ tarptautiniams skrydžiams. Tokio patvirtinimo nereikia vidiniams skrydžiams Italijoje. Keleivis atsako už tai, kad šie dokumentai atitiktų keliamus imigracijos ir kitų valstybinės valdžios institucijų reikalavimus (žr. **).

– Galiojanti Italijos AT/BT kortelė (tik vidiniams skrydžiams Italijoje).

– Galiojantis JT  konvencijos dėl pabėgėlių statuso kelionės dokumentas (išduotas vyriausybės pagal 195 JT koncvencijos 28(1) straipsnį).

– Galiojantis Konvencijos kelionės dokumentas (išduotas ir patvirtintas šalies pagal 1954 m. JT konvencijos dėl asmenų be pilietybės 27 straipsnį).

– Galiojantis Collective Passport, išduotas ES/EEE šalies.

* Tinkamas vaikams iki 16 m., keliaujantiems kartu su tėvais, kurių pase įrašyti kartu keliaujantys vaikai.

** Kai vaikas yra įrašytas į su juo keliaujančio tėvo galiojantį pasą, kartu keliaujančio tėvo kelionės dokumento duomenys turi būti pateikti su vaiko kelionės dokumento duomenimis prie vaiko duomenų atliekant registraciją į skrydį internetu.

Jei kelionės dokumentai – pasas ar asmens tapatybės kortelė prarandami, tampa netinkami naudoti ar pasibaigia jų galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – Asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

PASIENIO TARNYBAI REIKALINGI DOKUMENTAI, KUOMET KELIAUJA VAIKAS

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno zonai priklauso:

Austrija Belgija Čekija Danija Estija Graikija
Islandija Ispanija Italija Latvija Lenkija Lichtenšteinas
Lietuva Liuksemburgas Malta Nyderlandai Norvegija Portugalija
Prancūzija Slovakija Slovėnija Suomija Švedija Šveicarija
Vengrija Vokietija
Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno zonai nepriklausančios šalys:

Airija Bulgarija Jungtinė Karalystė Kipras Kroatija Rumunija Ne ES šalys

Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

PASTABA. Jei turite klausimų dėl kelionės dokumentų (asmens dokumentų galiojimo, tėvų sutikimų, jei keliauja vaikas ir pan.), atsakymus rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos svetainėje.

O gal atsakymą rasite tarp „Dažnai užduodamų klausimų“ ;)

2 808 thoughts on “Kelionės dokumentai

 1. Ruta parašė:

  sveiki,
  Pasibaige mano mergaiciu pasai as gyvenu Vokietijoje ir galvojom parvykti i lietuva liepos menesi del pasu …
  mano klausimas : ar galima su pasibaigusiu pasu skristi su jusu paslaugom i Lietuva ?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Tokiu atveju ambasadoje reiktų gauti laikiną grįžimo dokumentą.

 2. Ringaile parašė:

  Sveiki, budami Lietuvoje padarem nauja kortele dukrytei. Ji jau priregistruota su sena ID kortele grizimui,nes sena kortele dar galiojo iki rugpjucio. Siandien gavome nauja ID kortele. Norejau paklausti ar sena kortele galios, nes skrydis jau rytoj. Ir jeigu ne, patarkite ka daryti?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jei gavote naują, tai sena nebegalios. Kreipkitės ten, kur pirktas bilietas,

   kad būtų pakeista informacija.

 3. Gabija parašė:

  Sveiki, noriu leisti skristi dukrą į Vokietiją, ją lydės pusseserė kuri jau nusipirkus bilietą. Kaip mum nusipirkti bilietą jei dukrai nėra 16metų, nes raynairas neleidžia pirkti tik vaiko bilieto.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Dėl rezervacijų sujungimo reiktų kreiptis ten, kur pirktas pusseserės bilietas.

 4. Ingrida parašė:

  Sveiki, vaikui iki 16 metu skrendant su lydinciu asmeniu kokie dokumentai ar informacija turi buti pateikta notarui IS LYDINCIO ASMENS ??

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jei skrydis yra į ne Šengeno šalį reikalingas vieno iš tėvų raštiškas sutikimas,

   patvirtintas notaro ir bilietas pirktas vienoje rezervacijoje su vyresniu keliautoju.

   Jei keliaujate į Šengeno zonai priklausančią šalį, reikia kad rezervacijoje vaikas būtų ne vienas,

   o su vyresniu nei 16 metų keliautoju. Visais atvejais taip pat reikalingi keliautojų asmens dokumentai.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jei skrydis yra į ne Šengeno šalį reikalingas vieno iš tėvų raštiškas sutikimas,

   patvirtintas notaro ir bilietas pirktas vienoje rezervacijoje su vyresniu keliautoju.

   Jei keliaujate į Šengeno zonai priklausančią šalį, reikia kad rezervacijoje vaikas būtų ne vienas,

   o su vyresniu nei 16 metų keliautoju. Visais atvejais taip pat reikalingi keliautojų asmens dokumentai.

 5. Ingrida parašė:

  Vaikui iki 16 metu skrendant su lydinciu asmeniu kokie dokumentai ir kokia informacija turi buti parasyta ir patvirtinta nuotaro Is LYDINCIO ASMENS??

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jei skrydis yra į ne Šengeno šalį reikalingas vieno iš tėvų raštiškas sutikimas,

   patvirtintas notaro ir bilietas pirktas vienoje rezervacijoje su vyresniu keliautoju.

   Jei keliaujate į Šengeno zonai priklausančią šalį, reikia kad rezervacijoje vaikas būtų ne vienas,

   o su vyresniu nei 16 metų keliautoju. Visais atvejais taip pat reikalingi keliautojų asmens dokumentai.

   O informaciją apie sutikimo formą, gausite apsilankę pas notarą.

 6. Viktorija Meide parašė:

  Laba diena,

  biržeio 30d. skrendame iš UK į Lietuvą. Dukrytės pasas galioja iki liepos 5d,, taigi grįžę pakeisime. Šiandien dariau check-in’us ir suvedus dukrytės paso duomenis išmetė klaidą, kad dokumentas negalioja. Bandžiau vesti dar kartą ir tuomet tiesiog išmetė užklausą ar noriu daryti check-in’us ir gryžimui atgal, paspaudžiau ne ir kelionės bilietai yra.
  Taigi ar nekils mums problemų oro uoste ir kodėl buvo metama klaida, o kitu bandymu viskas buvo priimta? Baiminuosi, kad skrydžio dieną nekiltų problemų ir nebūtume neįleisti į lėktuvą.
  Dėkoju už atsakymą.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Rekomenduojama, kad pasas ar asmens tapatybės kortelė galiotų 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Rekomenduojama, kad pasas ar asmens tapatybės kortelė galiotų 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

   Problemų kilti gali, tad rekomenduotume turėti laikiną grįžimo dokumentą arba pasikeisti į tinkamo galiojimo dokumentą.

 7. Ariele parašė:

  Laba diena,

  Birželio 30d skrendame Is UK i Lietuva. Dukrytes pasas galioja iki liepos 5d. Ar nekils mums problemu darantis check-in’us? Ar galime gryzti be problemu ar turime kreiptis i ambasada ir gauti dukrai laikina gryzimo namo pazymejima?

  Dėkoju.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Rekomenduojama, kad pasas ar asmens tapatybės kortelė galiotų 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

   Problemų kilti gali, tad rekomenduotume turėti laikiną grįžimo dokumentą arba pasikeisti į tinkamo galiojimo dokumentą.

 8. Viktorija parašė:

  Laba diena,

  Birželio 30d. skrendame iš UK į Lietuva. Dukrytės pasas (jai 2 metukai) galioja iki liepos 5d. Kai bandžiau daryti check-in’us iš pradžiu metė žinute,kad dokumentas negalioja,bet pabandžius duomenis suvesti antra karta viskas pavyko,check-in’us turime. Ar nekils mums problemu oro uoste? Ar galime gryžti kai pasas galioja vos kelias dienas? Ar turime kreiptis i ambasada ir gauti dukrytei laikina gryžimo dokumenta?
  Dėkoju.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Rekomenduojama, kad pasas ar asmens tapatybės kortelė galiotų 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

 9. Viktorija parašė:

  Laba diena,

  Skrendame į Lietuva is UK birželio 30d., o dukrytės pasas (mergaitei 2metukai) galioja iki liepos 5d. Ar nekils problemu gryžti? Ar turėtume kreiptis dėl laikino gryžimo pažymėjimo?
  Dėkoju.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Rekomenduojama, kad pasas ar asmens tapatybės kortelė galiotų 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

 10. Viktorija parašė:

  Sveiki,

  Su mažamete dukra planuojame Liepos 19-26 dienomis keliauti į Graikiją. Dukros paso galiojimas iki 2018-10-03 dienos. Ar tokio galiojimo termino pakanka laisvai keliauti bei grįžti iš Graikijos? Ar vis dėlto derėtų padaryti naują pasą?
  Ačiū!

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Graikija priklauso Šengeno zonai, tad problemų kilti neturėtų.

 11. Viktorija parašė:

  Sveiki,

  Su mažamete dukra planuojame Liepos 19-26 dienomis keliauti į Graikiją. Dukros paso galiojimas iki 2018-10-03 dienos. Ar tokio galiojimo termino pakanka laisvai keliauti bei grįžti iš Graikijos? Ar vis dėlto derėtų padaryti naują pasą?
  Ačiū!

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Graikija priklauso Šengeno zonai, tad problemų kilti neturėtų.

 12. audra parašė:

  Sveiki, Ispanijoje nusipirkome bilietus i Lietuva liepos 10 d. i abu galus. atgalinis bilietas yra rugpjucio 14 d. musu pasai galioja iki liepos 17 d. pinigus nuskaite, bet neduoda istraukti lapu. ar kaip nuvyksime i aerouosta mums ten sutvarkys, ar gali kilti problemu? I Lt. turetu praleisti, ten juos pasikeisime ten.Aciu uz atsakyma…

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Dėl konkrečios rezervacijos informacijos reiktų kreiptis ten, kur pirkote bilietą.

 13. audra parašė:

  Sveiki, Ispanijoje nusipirkome bilietus i Lietuva liepos 10 d. i abu galus. atgalinis bilietas yra rugpjucio 14 d. musu pasai galioja iki liepos 17 d. pinigus nuskaite, bet neduoda istraukti lapu. ar kaip nuvyksime i aerouosta mums ten sutvarkys, ar gali kilti problemu? I Lt. turetu praleisti, ten juos pasikeisime ten.Aciu uz atsakyma…

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Dėl konkrečios rezervacijos informacijos reiktų

   kreiptis ten, kur pirkote bilietus.

 14. audra parašė:

  Sveiki, Ispanijoje nusipirkome bilietus i Lietuva liepos 10 d. i abu galus. atgalinis bilietas yra rugpjucio 14 d. musu pasai galioja iki liepos 17 d. pinigus nuskaite, bet neduoda istraukti lapu. ar kaip nuvyksime i aerouosta mums ten sutvarkys, ar gali kilti problemu? I Lt. turetu praleisti, ten juos pasikeisime ten.Aciu uz atsakyma…

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Pagal aviakompanijos Ryanair taisykles bilietas Jums bus atsiųstas likus 48 valandoms iki skrydžio.

 15. Justina parašė:

  Sveiki. Vykstu su savo vaiku ir jos pavarde kaip tecio bet ne tokia kaip mano. Ar reikia kokiu dokumentu kad tetis duoda leidima ir pan.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jeigu Jūsų ir vaiko pavardė skiriasi, turėkite su savimi vaiko gimimo liudijimą.

 16. Viktorija parašė:

  Sveiki,
  Jei abu tėvai užsienyje išvyko neperseniausiai ir vaikui yra 16 metų, ar būtiną kreiptis į notarą vykstant į Angliją?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Anglija nepriklauso Šengeno zonai, tas notaro patvirtinto vieno iš tėvų sutikimo tikrai reikės.

 17. Ruta parašė:

  Sveiki tokia situacija planuojam vaziuoti atostogu I lietuva vaiko pasas galios dar 3 menesius skrisim is anglijos I lietuva ar nekils problemu? Gryze pasa vaika keisim. Aciu

 18. Ruta parašė:

  Sveiki tokia situacija planuojam vaziuoti atostogu I lietuva vaiko pasas galios dar 3 menesius skrisim is anglijos I lietuva ar nekils problemu? Gryze pasa vaika keisim.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jeigu vaikas Lietuvos pilietis, problemų kilti neturėtų.

 19. Ruta parašė:

  Mes palnuojam skristi rugpjucio menesi I lietuva vaiko pasas galios dar 3 menesius nekils joku problemu skrendant? Atostogu busim 2 savaites planuojam loetuvoj pakeisti pasa

 20. sonata parašė:

  Sveiki,
  Pas mane tokia situacija:mano paso galiojimo laikas baigiasi birzelio 25d., ar galiu skristi birzelio 24d. i lietuva jo pasikeisti ?
  Aciu uz atsakyma

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?