Kelionės dokumentai 2 808

Kokie kelionės dokumentai reikalingi skrendant su Ryanair?

Kiekvienas keleivis atsako už visų reikiamų savo kelionės dokumentų turėjimą, tų dokumentų galiojimą ir atitikimą aviakompanijos Ryanair, imigracijos ir kitoms taisyklėms, priklausomai nuo keliavimo krypties. Įsitikinkite, kad visi kelionės dokumentai yra tvarkingi!

Būtina atkreipti dėmesį:

– Galiojantys kelionės dokumentai yra privalomi visiems keleiviams (įskaitant ir kūdikius), skrendantiems su Ryanair aviakompanija;

– Vykstančiųjų už EEE (Europos ekonominės erdvės) asmens dokumentai turi galioti visos kelionės metu;

– Jei reikalinga viza, kūdikiai ir vaikai gali keliauti tik su vizoje nurodytu suaugusiuoju.

Keliaujant reikia turėti galiojantį pasą (ir vizą, jei reikalinga) arba ES/EEE valstybių išduotą nacionalinę tapatybės kortelę. Visuomet prieš kelionę pasitikrinkite savo asmens dokumento galiojimo laiką ir ar toje šalyje, į kurią vykstate, pripažįstama asmens tapatybės kortelė, ar būtinas pasas. Pasistenkite pasitikrinti kuo anksčiau, kad, esant reikalui, liktų laiko užsisakyti ir gauti naują asmens dokumentą. Taip pat pasidomėkite, ar vykstant į jūsų pasirinktą šalį jums reikalinga viza. Bet kokios baudos, bausmės, mokesčiai ar išlaidos dėl reikalavimų nepaisymo apmokami paties keleivio.
Ryanair nepriima vairuotojo pažymėjimo, gyventojo kortelės, policijos išduoto išrašo (praradus asmens dokumentą), karinės tapatybės kortelės ar kitų dokumentų. Negaliojantis ar sugadintas asmens dokumentas su nuotrauka nebus priimamas norint vykti su Ryanair aviakompanija.

SVARBU! Visi reikiami dokumentai (įskaitant ir kūdikių bei vaikų dokumentus) turi būti surašyti atliekant registraciją į skrydį internetu. Visi keleiviai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, su kuriuo užsiregistravo į skrydį, kartu su įlaipinimo kortele oro uosto apsaugai ir prie įlaipinimo vartų.

VIENINTELIAI KELIONĖS DOKUMENTAI, PRIIMAMI RYANAIR:

– Galiojantis pasas (žr. žemiau * ir **).

– Galiojanti nacionalinė asmens tapatybės kortelė, išduota EEE (Europos ekonominės erdvės) valstybių (Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Ispanija, Islandija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija).

– Galiojantis Vokietijos vyriausybės išduotas „Kinderausweis“ kelionės dokumentas.

– Galiojanti Graikijos nacionalinė policijos tapatybės kortelė (Greek National Police identity card).

– Galiojantis Italijos „Certificato Di Nascita“ su nuotrauka (vaikams iki 16 m.), patvirtintas kaip „VALIDO PER L’ESPATRIO“ tarptautiniams skrydžiams. Tokio patvirtinimo nereikia vidiniams skrydžiams Italijoje. Keleivis atsako už tai, kad šie dokumentai atitiktų keliamus imigracijos ir kitų valstybinės valdžios institucijų reikalavimus (žr. **).

– Galiojanti Italijos AT/BT kortelė (tik vidiniams skrydžiams Italijoje).

– Galiojantis JT  konvencijos dėl pabėgėlių statuso kelionės dokumentas (išduotas vyriausybės pagal 195 JT koncvencijos 28(1) straipsnį).

– Galiojantis Konvencijos kelionės dokumentas (išduotas ir patvirtintas šalies pagal 1954 m. JT konvencijos dėl asmenų be pilietybės 27 straipsnį).

– Galiojantis Collective Passport, išduotas ES/EEE šalies.

* Tinkamas vaikams iki 16 m., keliaujantiems kartu su tėvais, kurių pase įrašyti kartu keliaujantys vaikai.

** Kai vaikas yra įrašytas į su juo keliaujančio tėvo galiojantį pasą, kartu keliaujančio tėvo kelionės dokumento duomenys turi būti pateikti su vaiko kelionės dokumento duomenimis prie vaiko duomenų atliekant registraciją į skrydį internetu.

Jei kelionės dokumentai – pasas ar asmens tapatybės kortelė prarandami, tampa netinkami naudoti ar pasibaigia jų galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – Asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

PASIENIO TARNYBAI REIKALINGI DOKUMENTAI, KUOMET KELIAUJA VAIKAS

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno zonai priklauso:

Austrija Belgija Čekija Danija Estija Graikija
Islandija Ispanija Italija Latvija Lenkija Lichtenšteinas
Lietuva Liuksemburgas Malta Nyderlandai Norvegija Portugalija
Prancūzija Slovakija Slovėnija Suomija Švedija Šveicarija
Vengrija Vokietija
Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno zonai nepriklausančios šalys:

Airija Bulgarija Jungtinė Karalystė Kipras Kroatija Rumunija Ne ES šalys

Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

PASTABA. Jei turite klausimų dėl kelionės dokumentų (asmens dokumentų galiojimo, tėvų sutikimų, jei keliauja vaikas ir pan.), atsakymus rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos svetainėje.

O gal atsakymą rasite tarp „Dažnai užduodamų klausimų“ ;)

2 808 thoughts on “Kelionės dokumentai

 1. Danguolė Bagdonaite parašė:

  Skrendant lėktuvų į Norvegiją, jai asmens kortele biški į trukus, ar nekils problemų skristi

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Problemų kilti netūrėtų jei kortelė tik šiek tiek įtrūkusi, tačiau rekomenduojame kuo greičiau pasikeisti dokumentą į naują.

 2. rima parašė:

  ar anglijoje galetume gauti dokumenta keliauti i lietuva su lydinciu asmeniu ar be ambasados dar kuri nors instiucija gali israsyti pavyzdziui citizen advise biuras aciu

 3. gedis parašė:

  laba id kortele pasibaigus ar reikia man norint griztant i lietuva tureti galiojanti id kortele skrendu pasikeisti id kortele ir pasa

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jūs su pasibaigusiu galioti dokumentu niekaip negalėsite sugrįžti. Jums reikalingas laikinasis skrydžio dokumentas, kurį išduoda Lietuvos ambasada Londone (galiojantis vienam skrydžiui) kad galėtumėte sugrįžti į gimtąją šalį ir pasidaryti naują asmens dokumentą. Jeigu turite pasą, tai pirkite skrydžio bilietą ir naudokite galiojanti dokumentą.

 4. Saulė parašė:

  Sveiki, noriu vyktu į UK pabūti kelias dienas pas draugus ar reikalingi dar kokie specialūs dokumentai? Esu pilnametė.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jokie papildomi dokumentai nėra reikalingi jeigu esate pilnametė.

 5. Irena parašė:

  Laba diena, ar teisingai supratau, kad jei sūnus su mumis skristu is Anglijos i Lietuva viena diena pries pasibaigiant jo paso galiojimui, problemu del paso niekur nebus? Aciu uz atsakyma.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jeigu jis irgi yra Lietuvos pilietis, tuomet problemų nekils.

 6. LiudaL parašė:

  Sveiki, jei jau užsisakius skrydį iš Londono į Lietuvą ir pamečiau pasą, bet turiu paso kopija, ar įmanoma išskristi su paso kopija?

 7. Eglė parašė:

  Didžioji Britanija priklauso Europos ekonominei erdvei, kodėl asmens dokumentas turi galioti 6 mėn. nuo grįžimo datos? Pasieniečių duomenimis pasas turi galioti sugrįžtant. Ar tai atskiras Ryanair reikalavimas?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   ES piliečiams norintiems iš Dž.Britanijos grįžti į savo šalį užtenka galiojančio dokumento. Ne ES piliečiams reikia turėti dokumentą, kuris po grįžimo galiotų dar bent 6mėn.

 8. Liveta parašė:

  Sveiki, jei skrisiu i Anglija su dukra ar reikia notaro patvirtinimo? Mano ir dukros pavardės skiriasi.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jei esate dukros mama tuomet notaro susitikimas nereikalingas, tačiau reikėtų turėti vaiko gimimo liudijimą.

 9. Deimante parašė:

  Sveiki ar gali be suaugusio skristi viena 14mete I ispanija?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Su aviakompanija Ryanair vienas keliauti gali tik 16 metų ir vyresnis žmogus.

 10. Snežana parašė:

  Sveiki,

  Ar pakanka skrydžiui į Romą turėti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje? Čia gi Šengeno zona…

  Ar būtinai reikalingas ir užsieniečio pasas, šiuo atveju Baltarusijos Respublikos?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Pasas reikalingas, nes jo duomenys turėtų būti nurodyti biliete.

   O vietoje vizos bus naudojamas leidimas nuolat gyventi Lietuvoje.

 11. Jully parašė:

  Laba diena. Mano sunus skris is anglijos i ryga. Su mano sese (savo teta) ar reikia sesei igaliojimo,kad gryztu atostogu su mano vaiku.nes I Lietuva nereikia,o dabar skrenda I Latvija.orouoste ji pasitiks tevas,kuris yra irasytai vaiko gimimo liudijime.vaikui 11m

 12. Dovile parašė:

  Sveiki ar reikia tevu sutikimo jei skrendu i anglija su sese kurei nera 16metu

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Anglija nepriklauso Šengeno zonai, tad sutikimas yra reikalingas.

 13. Indrė parašė:

  Ar reikalingas tėcio sutikimas jai skrisiu su dukromis i Anglija?Mano ir dukrų pavardės atitinka.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jeigu skrisite su savo dukromis, sutikimas nėra reikalingas.

 14. Indrė parašė:

  Skrisiu su dukromis i Anglija.Ar reikalingas tėčio notariškas sutikimas?Mamos ir dukrų pavardes sutampa.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jeigu skrisite su savo dukromis, sutikimas nėra reikalingas.

 15. Renata parašė:

  Sveiki, skrendame i Airija 09-26: 10-15 su 2 vaikais, 1 pasas baigia galioti 2019-02-27, ar reikia ji pasikeisti? 2 vaikas yra musu globotinis, reikalingas notaro sutikimas Lietuvoje, o kaip del isskridimo? ar reikes notaro patvirtinimo anglu kalba?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Kadangi Airija nepriklauso Šengeno zonai, reikalingas raštiškas notaro patvirtintas vieno iš tėvų sutikimas, jei vaikas keliauja ne su tėvais.

   Be to, vykstant į ne Šengeno šalis, reikia, kad asmens dokumentas galiotų 6 mėnesius.

 16. Rima parašė:

  Laba diena, ar skrendant su vaiku kaip lydinciam asmeniui is Ispanijos i Lietuva, reikalingas dokumentas patvirtintas notariskai?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Notaro patvirtintas dokumentas nėra reikalingas, nes Ispanija priklauso Šengeno zonai.

 17. Monika parašė:

  Sveiki,
  Liepos 25 d skrendam iš Kopenhagos į Lietuvą, bet sūnui paso galiojimo laikas baigęs liepos 15 d,
  Ką turėtume daryti? Ar galime grįžti ar turime kreiptis į Lietuvos Ambasadą ?
  Dėkoju už atsakymą !
  Pagarbiai.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Reikia kreiptis į Ambasadą dėl laikino grįžimo pažymėjimo išdavimo.

 18. Skrendam is Londono i Kauna. Ar Lietuvoj kalba atspausdinta ilaipinimo kortele tiks Lutono uosto darbuotojams?

 19. Eglė parašė:

  Sveiki, 14 m vaikas skris į Norvegiją pas tėtį atostogoms. Bilietas pirktas suaugusiojo (lydintysis asmuo, bet ne giminaitis) ir 14 m vaiko atskirai. Kaip sujungti abiejų rezervacija? Ar chekino metu orouoste bus viską galima atlikti? Ar raštiško sutikimo reikia? Ačiū

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Rekomenduojame kreiptis ten, kur pirkote bilietą.

   Norvegija priklauso Šengeno zonai, tad sutikimas nėra reikalingas.

   Sujungimą galite daryti ir oro uoste, tik tai gali kainuoti brangiau.

 20. Ingrid parašė:

  Sveiki, planuoju liepos 16-20d. su dukra vykti į europos sąjungos šalį, bet dukros pasas galioja iki 2018-09-05. Ar nekils jokių problemų, galime keliauti?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jeigu šalis priklauso Šengeno zonai, problemų kilti neturėtų.

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?