Ryanair dažniausiai užduodami klausimai 9 009BAGAŽAS

Ar į Ryanair bilieto kainą įskaičiuotas bagažas?

Į aviakompanijos Ryanair aviabilieto kainą įskaičiuotas rankinis bagažas (1 bagažo vienetas iki 10 kg, kuris negali viršyti 40 x 25 x 20 cm), kurį nešatės su savimi į lėktuvo saloną. Bagažo vienetą reikės pasidėti lentynose virš sėdimųjų vietų arba po kėde.

Koks yra Ryanair rankinio bagažo svoris vienam keleiviui?

Rankinis bagažas – 1 bagažo vienetas iki 10 kg nedidelė kuprinė ar sportinis krepšys. Rankinio bagažo išmatavimai negali viršyti 40 x 25 x 20 cm. Atkreipkite dėmesį į bagažo taisykles.

Ar rankinio bagažo dydis turi atitikti visus nurodytus matmenis? Ar ratukai skaičiuojami į bendrus bagažo išmatavimus? Kas bus, jei rankinis bagažas bus didesnis?

Prieš lipant į Ryanair lėktuvą rankinį bagažą reikia įdėti į specialią dėžę, kuri atitinka Ryanair rankinio bagažo dydžio reikalavimus. Jei jūsų bagažas tilps, problemų nebus. Jei netilps, reikės priduoti į registruoto bagažo skyrių už papildomą 50 EUR mokestį. Bagažo kainos >

Koks yra Ryanair registruojamo bagažo svoris vienam keleiviui?

Aviakompanijos Ryanair registruojamas bagažas gali būti iki 10 kg (išmatavimai 55 x 40 x 20 cm) arba iki 20 kg (išmatavimai 80 x 120 x 120 cm). Vienas keleivis gali gabenti iki 3 registruoto Ryanair bagažo vienetų.

Ar reikia užregistruoti Ryanair bagažą?

Jei keliaujate tik su Ryanair rankiniu bagažu, jo registruoti nereikia. Rankinį bagažą keleiviai nešasi su savimi į lėktuvo saloną.
Jei keliaujate ir su registruotu Ryanair bagažu, jį reikės užregistruoti bagažo skyriuje oro uoste prieš praeinant saugumo patikrą. Ryanair bagažo skyrius atidaromas likus 2 val. iki skrydžio ir užsidaro likus 40 min. iki numatyto skrydžio.

Ar galiu užsisakyti registruoto bagažo gabenimą po to, kai jau nusipirkau bilietą arba jau užsiregistravau į skrydį? Kaip?

Galite užsisakyti registruoto bagažo gabenimą po to, kai jau nusipirkote bilietą arba jau užsiregistravote į skrydį, tik paslaugos kaina bus jau didesnė nei perkant bilietą. Užsakyti paslaugą internetu galima ne vėliau kaip 2 val. iki numatyto skrydžio. Paslaugos kaina priklauso nuo skrydžio datos bei krypties. Nepamirškite iš naujo atsispausdinti įlaipinimo kortelės, kad joje matytųsi įrašas apie registruoto bagažo gabenimo užsakymą. Jei bilietą pirkote ryanair.com svetainėje, tai galite padaryti per „Manage booking“. Jei bilietą pirkote pasirinktoje bilietų rezervavimo sistemoje, dėl registruoto bagažo gabenimo užsakymo kreipkitės į sistemos administratorių.

Ar tikrai į Ryanair lėktuvo saloną priima tik 90 rankinio bagažo vienetų?

Į lėktuvo saloną priimama ne daugiau kaip 90 rankinio bagažo vienetų. Darbuotojai vietoje įvertina situaciją dėl talpumo ir priima sprendimus vardan keleivių saugumo, kuriuos bagažus perkelti į bagažo skyrių. Tai papildomai nekainuoja. Tokiais atvejais patartina iš bagažo išimti vertingiausius daiktus (kompiuteris, fotoaparatas ir pan.).

Ar galiu užsakyti jungiamuosius skrydžius su aviakompanija Ryanair? Ar perkelia registruotą bagažą į kitą skrydį?

Pigių skrydžių aviakompanijos, taip pat ir Ryanair, nevykdo jungiamųjų skrydžių, todėl negali perkelti keliautojų ar jų bagažo į kitus skrydžius (tos pačios ar kitų aviakompanijų). Todėl neprisiima atsakomybės už tarpinius skrydžius, kuriuos keleiviai gali praleisti. Į kiekvieną skrydį reikia registruotis atskirai, t.y. kiekviename skrydyje turite turėti atskirą įlaipinimo kortelę. Jei keliaujate su registruotu bagažu, perkant bilietus kiekvienam skrydžiui atskirai reikia bagažą užregistruoti už atitinkamą mokestį. Atvykus į oro uostą bagažą reikia atiduoti į bagažo skyrių, o nusileidus bagažą atsiimti ir vėl registruoti į kitą skrydį. Raginame palikti pakankamai laiko nuo suplanuoto pirmojo skrydžio pabaigos iki kito skrydžio pradžios. Ryanair bagažo registracija baigiama likus 40 min. iki skrydžio.

BAGAŽO TURINYS

Kaip gabenti skysčius Ryanair rankiniame bagaže?

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskirose, ne didesnėse nei 100 mililitrų, talpose. Šias talpas turite įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro talpos krepšelį; vienas krepšelis – vienam keleiviui (tokius maišelius galite nusipirkti įvairiose parduotuvėse ar oro uostuose (pvz., Kauno oro uoste) arba gauti nemokamai (pvz., Vilniaus oro uoste). Tūrio apribojimai netaikomi vaistams, būtiniems skrydžio metu ir kūdikių maistui, būtiniems skrydžio metu.

Ar galiu neštis fotoaparatą, nešiojamąjį kompiuterį į Ryanair lėktuvo saloną?

Jūsų fotoaparatas, nešiojamasis kompiuteris turi būti įdėti į jūsų rankinį bagažą. Rankinis bagažas – 1 bagažo vienetas iki 10 kg (bagažo išmatavimai negali viršyti 40 x 25 x 20 cm). Tad jei jūsų fotoaparatas, kompiuteris netelpa reikia įsigyti papildomą paslaugą Pirmenybė ir 2 salono krepšiai (1 vnt iki 10 kg 40x25x20 cm ir 1vnt 55x40x20cm iki 10kg), tuomet galite juos neštis tiesiog vietoj mažesniojo nemokamo krepšio.
Saugumo patikros metu kompiuterį ir kitus technikos prietaisus reikia iš bagažo ištraukti ir pateikti atskirai.
Į registruotą bagažą fotoaparato, kompiuterio nedėkite, nes jie gali būti apgadinti arba bagažas gali vėluoti, dingti.

Noriu vežtis kartu su savimi muzikos instrumentą. Kaip užsisakyti šią paslaugą perkant lėktuvo bilietą?

Jei norite į lėktuvo saloną neštis nedidelius muzikos instrumentus, pavyzdžiui, gitarą, smuiką ar altą, perkant bilietą turite užsakyti instrumentui papildomą vietą už papildomą mokestį. Registruotas arba rankinis bagažas papildomai instrumento vietai nepriklauso.
Norėdami tokiam bagažo vienetui užsakyti papildomą sėdimą vietą, pavardės laukelyje įrašykite žodžius ITEM SEAT, o vardo laukelyje įrašykite žodį EXTRA. Tada rezervacijoje ir internetinėje įlaipinimo kortelėje bus nurodyta EXTRA ITEM SEAT. Internetinės registracijos metu būtina įvesti lydinčio keleivio kelionės dokumento išsamią informaciją.
Jei instrumentas atitinka rankinio bagažo dydžio ir svorio išmatavimus, galite neštis jį į saloną nemokamai, tačiau daugiau rankinio bagažo su savimi turėti negalite. Arba kitas variantas – atiduoti instrumentą į registruoto bagažo skyrių.

Kiek cigarečių, alkoholio galima vežtis į Angliją, Airiją, Vokietiją, Norvegiją?

Didžiosios Britanijos valstybių (Anglijos, Škotijos, Velso, Šiaurės Airijos) bei Europos Sąjungos šalių nustatytas orientacinis leidžiamas tabako gaminių kiekis negali būti didesnis kaip:
– 800 cigarečių (4 blokai)*;
– 400 cigarilių;
– 200 cigarų;
– 1 kg tabako.
Alkoholinių gėrimų vienas asmuo gali įvežti ne daugiau kaip:
– 10 l stipriųjų alkoholinių gėrimų (ne stipresnių nei 70%);
– 20 l spirituoto vyno (pvz., portveino arba chereso);
– 90 l vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 l putojančio vyno);
– 110 l alaus.
* Į Austriją, Airiją, Daniją, Italiją, Kroatiją, Slovėniją, Švediją ir Vokietiją atvykstantys Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Kroatijos, Rumunijos ir Bulgarijos piliečiai asmeniniam naudojimui gali įsivežti tik 300 cigarečių (15 pakelių) be muito mokesčio. Kiti ribojimai, susiję su tabako gaminiais, nesikeičia, jei prekės įsivežamos ne komerciniais, o asmeninio naudojimo tikslais.
Į Norvegiją asmuo nuo 18 metų gali vežtis iki 200 vnt. cigarečių (1 blokas) arba 250 g kitų tabako gaminių. 18 – 20 m. asmenys gali vežtis ne stipresnių nei 22% alkoholinių gėrimų. Vyresni asmenys gali vežtis:
– 1 l spiritinio gėrimo (22% – 60%);
– 1,5 l vyno (2,5 % – 22 %);
– 2 l (6×0,33 l) alaus.
Alkoholinių gėrimų kombinacijos priklauso nuo to, ar vežami tabako gaminiai (silpnesnius gėrimus keisti į spiritinius negalima):
– 200 vnt. cigarečių atitinka 1,5 l vyno arba 1,5 l alaus;
– 1,5 l vyno atitinka 1,5 l alaus;
– 1 l spiritinių gėrimų atitinka 1,5 l vyno arba 1,5 l alaus.
Galimos kombinacijos:
– 1 l spiritinio gėrimo + 3 l vyno + 2 l alaus (nevežant tabako gaminių);
– 4,5 l vyno + 2 l alaus (nevežant tabako gaminių);
– 6,5 l alaus (nevežant tabako gaminių);
– 1 l spiritinio gėrimo + 1,5 l vyno + 2 l alaus + 200 vnt. cigarečių arba 250 g. tabako (vežant tabako gaminius);
– 3 l vyno + 2 l alaus + 200 vnt. cigarečių arba 250 g. tabako (vežant tabako gaminius);
– 5 l alaus + 200 vnt. cigarečių arba 250 g. tabako (vežant tabako gaminius).
Svarbiausia galiojanti taisyklė – šie daiktai turi būti skirti asmeniniam vartojimui, t.y. keleivis jų neketina perparduoti. Jei šių prekių vežatės daugiau, jums gali tekti įrodyti, kad jos skirtos tik asmeniniam vartojimui paprašant įsigijimo dokumentų, teiraujantis viešnagės laikotarpio, leistino kiekio viršijimo priežasčių. Nesugebėjus įrodyti, alkoholis ir/ar tabako gaminiai (pvz., cigaretės) bus konfiskuojami.
Į Lietuvą ar kitas ES šalis galima įsivežti iki 200 vnt. (vykstant oro transportu) arba iki 40 vnt. (vykstant sausumos ir jūros transportu) cigarečių iš ne ES šalių (pvz., iš Rusijos, Baltarusijos su rusiškomis banderolėmis). Kiek galima vežtis Lietuvoje prikauptų cigarečių su rusiškomis banderolėmis į atitinkamą ES šalį, reikėtų tikslintis čia >
Cigaretes galite vežtis tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.
Pabrėžiame, kad nuo 2015.05.01 asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar juos turėti yra draudžiama. Už nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymą (vartojimą) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimą skiriamos baudos.

Ar galima vežtis elektronines cigaretes?

Elektronines cigaretes vežtis galite, tačiau tik rankiniame bagaže. Papildomus cigarečių skysčius gabenkite pagal skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisykles.
Elektroninėmis cigaretėmis skrydžio metu naudotis draudžiama.

 

VAIKAI

Ar Ryanair taiko nuolaidas vaikams?

Vaikams nuo 2 metų aviakompanija Ryanair nuolaidų netaiko. Kūdikiams iki 2 metų taikoma fiksuota bilieto kaina.

Ar Ryanair taiko nuolaidas šeimai?

Aviakompanija Ryanair siūlo 50% nuolaidą registruoto bagažo (10kg arba 20 kg) gabenimui, vietos rezervacijai, pirmenybinio įlaipinimo paslaugai ir jaunesnių nei 16 metų vaikų draudimui, jeigu į tą patį užsakymą įtrauktas vaiką lydintis suaugęs keleivis, įsigijęs atitinkamas paslaugas už pilną kainą.
50% nuolaida registruoto bagažo (10kg arba  20kg) gabenimui, vietos rezervacijai, pirmenybinio įlaipinimo paslaugai ir draudimui taikoma ne daugiau kaip 2 vaikams, kai 1 iš lydinčių suaugusių asmenų yra įtrauktas į tą patį užsakymą ir perka atitinkamas paslaugas už pilną kainą, ir ne daugiau kaip 4 vaikams, kai 2 iš lydinčių suaugusių asmenų yra įtraukti į tą patį užsakymą ir perka atitinkamas paslaugas už pilną kainą.
Papildomos nuolaidos šeimoms siūlomos tada, kai suaugę ir vaikai yra įtraukti į tą patį užsakymą.
Keleiviai, kurie per vienerius kalendorinius metus yra skridę du kartus (pirmyn ir atgal) ir naudojosi Ryanair siūlomomis papildomomis nuolaidomis šeimai, gali kreiptis į bilieto pardavėją dėl „Family Extra“ paslaugos ir 20% nuolaidos trečiajam skrydžiui su vaikais. Jei prašymas bus patvirtintas, nuolaidos kodas bus išsiųstas pirkėjui ir galios 4 savaites nuo jo išdavimo dienos.
Šios nuolaidos taikomos tik užsakymo metu.

Ar gali nepilnamečiai vaikai skristi vieni su Ryanair avialinijomis?

Aviakompanija Ryanair nepriima į skrydį vaikų iki 16 metų be suaugusiųjų palydos. Jei ir nupirksite nepilnamečiui bilietą kaip suaugusiajam, vaiko nepavyks užregistruoti į skrydį ir gauti įlaipinimo kortelę, jei kartu su juo neskris suaugęs asmuo. Ryanair palydos paslaugų neteikia.

Kokių dokumentų reikia, jei keliauja vaikas?

Visų pirma reikalingas galiojantis asmens dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jei asmens dokumentas negalioja, dingęs, grįžti į savo šalį gali su Asmens grįžimo pažymėjimu. Gimimo liudijimas kertant sieną negalioja.
Ryanair ir pasienio tarnybos turi skirtingus reglamentavimus.
Aviakompanija Ryanair nepriima į skrydį vaikų iki 16 metų be suaugusiųjų palydos. Vyresni vaikai juos gali lydėti. Ryanair aviakompanijai reikia pateikti tik galiojančius asmens dokumentus ir atspausdintas įlaipinimo korteles.
Pasienio tarnybai reikia pateikti papildomus dokumentus, jei vaikas iki 18 metų be tėvų keliauja į valstybes, nepriklausančias Šengeno zonai. Daugiau informacijos ČIA >

Turiu Ryanair lėktuvo bilietą ir vėliau nutariau, kad kartu skris ir vaikas. Kaip jam nupirkti bilietą?

Sistema neleis vaikui iki 16 metų nupirkti bilieto į Ryanair skrydį be suaugusiojo. Tokiu atveju nupirkite nepilnamečiui bilietą kaip suaugusiajam ir iškart paskambinkite į centrinę Ryanair būstinę arba užpildykite šią Ryanair formą (reikia pasirinkti „Complaint“ ir būtina nurodyti abiejų rezervacijų numerius bei vaiko asmens dokumento duomenis). Tokiu atveju registracija į Ryanair skrydį bus atliekama oro uoste nemokamai. Jei bilietus pirkote pasirinktoje bilietų rezervavimo sistemoje, susisiekite su administratoriumi, kad vaiko rezervaciją „pririštų“ prie kartu keliaujančio suaugusio keleivio rezervacijos.

Ar galiu keliauti su kūdikiu?

Aviakompanija Ryanair kūdikių iki 7 dienų amžiaus į skrydį nepriima.
Kūdikiai (nuo 8 dienų iki 23 mėnesių imtinai) privalo būti lydimi suaugusiojo asmens nuo 16 metų (vienas suaugęs lydi vieną kūdikį). Perkant bilietą reikia nurodyti, jog skrendama su kūdikiu. Kūdikis turi sėdėti ant suaugusiojo kelių (kūdikio saugos diržu pasirūpins personalas). Kūdikiui skirtu iki 5 kg bagažu rūpinasi lydintis asmuo ir bagažui galioja visos lėktuvo vidaus bendrosios taisyklės. Kūdikiui registruoto bagažo gabenimo paslauga nepriklauso.
Kūdikio bilieto kaina yra fiksuota.
Jei kūdikiui sukanka dveji metai iki atgalinio skrydžio, jam taikoma pilna, kaip ir suaugusio keleivio, bilieto kaina, mokesčiai, taisyklės ir kt.
Yra galimybės pervystyti kūdikį ar pašildyti maistą lėktuve.

Ar kūdikiui skiriama atskira vieta?

Kūdikiui atskira vieta nepriklauso, jis turi sėdėti suaugusiam keleiviui (nuo 16 metų) ant kelių (kūdikio saugos diržu pasirūpins personalas).
Tačiau yra papildomų sąlygų, kuomet kūdikiui gali būti užsakyta atskira vieta už papildomą mokestį.
1. Papildoma vieta (Extra Seat) gali būti skirta kūdikiams nuo 8 dienų iki 23 mėnesių amžiaus. Kūdikiai turi sėdėti ant suaugusiojo kelių (nuo 16 metų), kai lėktuvas kyla, leidžiasi ir visais atvejais, kai privaloma prisisegti saugos diržus. Kūdikis gali būti perkeltas į jam skirtą papildomą vietą tik tada, kai bus leista atsisegti saugos diržus. Užsakius papildomą vietą kūdikiui lėktuve, rankinio ar registruoto bagažo gabenimo paslauga kūdikiui vis tiek nepriklauso. Jeigu užsakėte atskirą papildomą vietą kūdikiui, turite apie tai pranešti klientus aptarnaujančiajam personalui, kad atliktų rezervaciją ir priskirtų sėdimą vietą.
2. Kūdikiai nuo vienerių metų amžiaus lėktuve gali sėdėti atskiroje kėdėje naudojantis Amsafe CARE saugumo diržais. Tokiu atveju vaiko svoris yra ribojamas – nuo 10 kg iki 20 kg. Norint užsisakyti šią paslaugą, reikia susisiekti su klientus aptarnaujančiu personalu. Jei užsakėte vietą kūdikiui (12 – 23 mėnesių kūdikis naudosis Amsafe CARE saugumo diržais), nemokamai priklausys 10 kg rankinis bagažas, maža rankinė ir galimybė užsisakyti registruojamą bagažą už papildomą mokestį.
Jeigu užsisakėte atskirą vietą kūdikiui, kuris naudosis Amsafe CARE saugumo diržais, turite apie tai pranešti klientus aptarnaujančiajam personalui http://www.ryanair.com/ie/questions/contacting-customer-service/ , kad atliktų rezervaciją keleiviams ir priskirtų sėdimą vietą. Šiam užsakymui bus taikomos internetinės svetainės nuolaidos.
Jeigu Amsafe CARE saugumo diržais naudosis vaikas vyresnis nei 2 metų amžiaus, keleivių rezervacija gali būti atliekama internetu, tačiau turėsite susisiekti su klientus aptarnaujančiu personalu, kad įtrauktų informaciją dėl saugos diržų ir priskirtų tinkamą vietą.
3. Kūdikiai gali sėdėti automobilinėje kėdutėje, jei jai yra užsakyta atskira vieta ir ji atitinka reikalavimus.
Automobilinę kėdutę, skirtą sėdėti kūdikiui/vaikui lėktuvo salone, į saloną neštis galima tuomet, jei yra patvirtinta, jog ji gali būti naudojama lėktuve (European car seat – kėdutė turi turėti CE lipduką su užrašu „Certified for use on aircraft“; U.S. car seat – kėdutė turi turėti FAA lipduką su užrašu „Certified for use on aircraft“), turi 5 saugos diržus, telpa 42,5 cm plotyje tarp sėdimos vietos rankenų.
Keleiviams, kurie užsakė atskirą sėdimą vietą kūdikiui ir jis naudosis automobiline kėdute, kuri atitinka keliamus reikalavimus, priklausys 10 kg rankinio bagažo, mažos rankinės gabenimo paslauga nemokamai ir galimybė užsisakyti registruoto bagažo gabenimo paslaugą už papildomą mokestį.
Jeigu užsakėte atskirą papildomą vietą kūdikiui (nuo 8 dienų iki 23 mėnesių amžiaus), kuris naudosis automobiline kėdute, atitinkančia keliamus reikalavimus, turite apie tai pranešti klientus aptarnaujančiajam personalui, kad atliktų rezervaciją keleiviams ir priskirtų sėdimą vietą.
Jeigu automobiline kėdute lėktuve naudosis vaikas, vyresnis nei 2 metų amžiaus, keleivių rezervacija gali būti atliekama internetu, tačiau turėsite susisiekti su klientus aptarnaujančiu personalu, kad įtrauktų informaciją dėl automobilinės kėdutės ir priskirtų tinkamą vietą.

Koks bagažas priklauso kūdikiui, vaikui, skrendant su Ryanair avialinijomis? Ar galima vežtis vaiko vežimėlį?

Kūdikiams iki 2 metų (iki 24 mėnesių) priklauso 5 kg bagažas. Vaikui nuo 2 metų (nuo 24 mėnesių) priklauso tiek nemokamas rankinis bagažas bei papildoma maža rankinė, tiek registruoto bagažo gabenimas už papildomą mokestį.
Kuomet keliauja kūdikis/vaikas, nemokamai galima vežtis 2 kūdikio/vaiko įrangos vienetus: sudedamą vežimėlį (pushchair) ir automobilinę kėdutę (car seat), kelioninę lovelę (travelcot) arba automobilio sėdynę (booster seat). Nemokamą įrangą galima gabenti vaikams iki 11 metų.
Kūdikio/vaiko įranga turi būti užregistruojama oro uoste prie bagažo skyriaus. Registracija baigiama likus 40 min. iki skrydžio. Užregistravus vežimėliu galima naudotis iki laipinimo į lėktuvą. Skrydžio metu juo pasirūpins aptarnaujantis personalas. Išlipus iš lėktuvo vežimėlį atgausite ir galėsite toliau juo naudotis.
Atminkite, kad kūdikių/vaikų vežimėliai registruojami su kitu bagažu ir gabenami nemokamai, jei biliete nurodyta, kad lėktuvu keliauja kūdikis/vaikas. Jei kūdikis/vaikas nekeliauja, šie daiktai gabenami tik kaip specialusis bagažas už papildomą mokestį.
Papildoma kūdikio/vaiko įranga registruojama kaip jūsų registruotas bagažas. Kūdikio/vaiko įranga iki 20 kg registruojama ir kainuoja 10 EUR/GBP užsakant gabenimą iš anksto, 20 EUR/GBP užsakant oro uoste prieš skrydį už 1 vienetą skrydžiui į vieną pusę. Jei kūdikio/vaiko įranga viršija 20 kg, teks mokėti papildomai už kiekvieną viršijamą kilogramą. Registruojamą kūdikio/vaiko įrangą gerai ir saugiai supakuokite.
Kūdikio maistui ir gėrimams, reikalingiems skrydžio metu, ribojimai nėra taikomi.

Ar galima neštis automobilinę kėdutę į lėktuvo saloną?

Automobilinę kėdutę, skirtą sėdėti kūdikiui/vaikui lėktuvo salone, į saloną neštis galima tuomet, jei yra patvirtinta, jog ji gali būti naudojama lėktuve (European car seat – kėdutė turi turėti CE lipduką su užrašu „Certified for use on aircraft“; U.S. car seat – kėdutė turi turėti FAA lipduką su užrašu „Certified for use on aircraft“), turi 5 saugos diržus, telpa 42,5 cm plotyje tarp sėdimos vietos rankenų.
Keleiviams, kurie užsisakė atskirą sėdimą vietą kūdikiui ir naudosis automobiline kėdute, kuri atitinka keliamus reikalavimus, priklausys 10 kg rankinio bagažo, mažos rankinės gabenimo paslauga nemokamai ir galimybė užsisakyti registruoto bagažo gabenimo paslaugą.
Jeigu užsakėte atskirą papildomą vietą kūdikiui (nuo 8 dienų iki 23 mėnesių amžiaus), kuris naudosis automobiline kėdute, atitinkančia keliamus reikalavimus, turite apie tai pranešti klientus aptarnaujančiajam personalui, kad atliktų rezervaciją keleiviams ir priskirtų sėdimą vietą.
Jeigu automobiline kėdute lėktuve naudosis vaikas, vyresnis nei 2 metų amžiaus, keleivių rezervacija gali būti atliekama internetu, tačiau turėsite susisiekti su klientus aptarnaujančiu personalu, kad įtrauktų informaciją dėl automobilinės kėdutės ir priskirtų tinkamą vietą.

Ar reikia tėvų sutikimo, jei vaikas iki 18 metų keliauja vienas, su lydinčiu asmeniu ar su vienu iš tėvų?

Keliaujant Šengeno zonoje:
Jeigu vaiko iki 18 metų kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno zonai priklauso 26 valstybės: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija,Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Vengrija, Vokietija.
Keliaujant ne Šengeno zonoje ir ne Europos Sąjungos ribose:
Šengeno erdvės reikalavimai netaikomi ES valstybėms: Airija, Bulgarija, Didžioji Britanija, Kipras, Kroatija, Rumunija. Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai (lietuvių ar anglų kalba) turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.
Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.
Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

 

REGISTRACIJA Į SKRYDĮ

Kaip registruotis į skrydį su asmens grįžimo pažymėjimu?

Registruojantis į skrydį pažymėkite varnelę, kad registruojatės skrydžiui į vieną pusę, jei turite bilietą skrydžiams į abi puses. Pasirinkite dokumento tipą „Pasas“. Asmens grįžimo pažymėjimas turi savo kodą, kurį sudaro 2 raidės ir 6 skaitmenys, tad šį kodą ir turite vesti į langelį, skirtą dokumento numeriui. Toliau suveskite visus duomenis, kurių jūsų prašo. Jei nepakanka dokumento galiojimo laiko ir neleidžia registruotis, paskambinkite į centrinę Ryanair būstinę.

Padariau klaidą registruojantis į skrydį (pasirinkau neteisingą pilietybę, įvedžiau ne tą numerį ir pan.). Ką daryti?

Paskambinkite į centrinę Ryanair būstinę ir pakoreguos jūsų registracijos duomenis. Jei bilietą pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į sistemos administratorių.

Kaip paskirstomos sėdimos vietos Ryanair skrydyje? Ar sėdėsime kartu, jei nerezervuojame vietų už papildomą mokestį?

Prieš registruojantis į skrydį reikia nuspręsti, ar norite sėdėti pasirinktose vietose, ar tiks tokios, kokias paskirs. Pasirinkti norimas vietas už papildomą mokestį galite bilieto pirkimo metu arba dar iki registracijos į skrydį. Atliekant registraciją vietos parenkamos automatiškai ir nemokamai. Jei bilietai pirkti vienu metu, didelė tikimybė, kad sėdėsite šalia, tačiau jei vietų šalia nepakanka, jos gali būti išskirstytos. Daugiau informacijos >

 

BILIETAI. BILIETŲ PIRKIMAS, KEITIMAS, KOREGAVIMAS

Ką daryti, jei pamečiau įlaipinimo kortelę („Boarding Pass“)?

Jei keleivis yra užsiregistravęs į skrydį, tačiau pametė įlaipinimo kortelę, nereikia nerimauti. Įlaipinimo kortelę galima perspausdinti iki 2 val. prieš skrydį. Likus mažiau nei 2 val. iki skrydžio, įlaipinimo kortelės perspausdinti nebegalima. Tokiu atveju, įlaipinimo kortelę teiks atsispausdinti oro uoste. Paslauga kainuoja 15 EUR. Likus mažiau nei 40 min. iki skrydžio įlaipinimo kortelės oro uoste atsispausdinti nebegalima.

Ar galima keisti skrydžio datą, laiką, maršrutą, pavardę ir vardą? Kiek tai kainuoja?

Skrydžio datos, maršruto keitimai galimi (jei yra laisvų vietų) likus ne mažiau nei 4 val. iki skrydžio. Keleivio vardo, pavardės keitimas galimas (jei yra laisvų vietų) likus ne mažiau nei 2 val. iki skrydžio.* Už keitimus mokamas aviakompanijos nustatytas mokestis.
*Jei keleivis jau užsiregistravo į skrydį internetu ir vėliau nori atlikti datos, maršruto ar vardo keitimus, reikia susisiekti su rezervacijų centru likus ne mažiau kaip dienai iki skrydžio ir atšaukti registraciją. Atšaukus registraciją, bilieto keitimai galimi įprasta tvarka – internetu per „Tvarkyti užsakymą“ arba per sistemos, kurioje pirktas bilietas, administratorių.
Ryanair suteikia galimybę per parą (24 val.) ištaisyti klaidas parašytuose varduose, pavardėse ar pakoreguoti skrydį, jei apsiriko. Tokiu atveju mokamas tik kainų skirtumas.
Daugiau informacijos apie Ryanair bilieto keitimus >
Dėl keitimų susisiekite su mūsų konsultantais el.paštu [email protected].

Ką daryti, jei perkant Ryanair  lėktuvo bilietą varde ar pavardėje padaryta klaida, neįrašytas antras vardas ar pavardė?

Keleivio vardas ir pavardė turi būti nurodyti taip kaip nurodyta asmens dokumente, su kuriuo registruojamasi į skrydį.
Vardo ar pavardės pirmosios 3 raidės privalo būti teisingos. Jei suklydote ir vieną iš pirmųjų raidžių parašėte neteisingai, reikės atlikti keleivio vardo ar pavardės keitimą už atitinkamą mokestį (jei dar neatlikta registracija į skrydį). Jei smulkią klaidą padarėte kitose raidėse, nieko baisaus.
Jei asmens dokumente nurodyti du vardai ar pavardės, visi jie turi būti nurodyti ir biliete taip, kaip asmens dokumente, su kuriuo keleivis registruosis į skrydį.
Ryanair suteikia galimybę per parą (24 val.) ištaisyti klaidas parašytuose varduose, pavardėse ar pakoreguoti skrydį, jei apsiriko.
Kad būtų ramiau laukti skrydžio, galite paskambinti į centrinę Ryanair būstinę ir pakoreguos jūsų vardą ar pavardę. Jei bilietą pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į sistemos administratorių.

Ar perkant bilietus vardus ir pavardes reikia rašyti su lietuviškais raidžių simboliais?

Perkant bilietą vardą ir pavardę reikia rašyti lotyniškomis raidėmis (be lietuviškų simbolių su taškais, nosinėmis ar varnelėmis, pvz., ė, į, š ir pan.).
Jei vis dėlto įrašėte vardą ir pavardę su lietuviškomis raidėmis, pasitikrinkite, ar atsiųstame patvirtinime keleivių vardai ir pavardės nėra iškraipyti. Jei raidės yra iškraipytos ir neperskaitomos, iškart paskambinkite į centrinę Ryanair būstinę ar pasirinktos bilietų rezervavimo sistemos, per kurią pirkote bilietą, administratoriui dėl pakoregavimo.

Ką daryti, jei nusipirkau lėktuvo bilietus su viena pavarde, o dar iki skrydžio ji pasikeitė (ištekėjau arba susigrąžinau mergautinę)? Ką daryti, jei į vieną skrydį registravausi su senesniais dokumentais, o prieš skrydį atgal jie pasikeitė ir negaliu pakoreguoti registracijos duomenų?

Jei jūsų asmens dokumentai dar nepakeisti ir liko su senąja pavarde ir kitais duomenimis, registruokitės į skrydį pagal turimus galiojančius dokumentus. Jei dokumentus jau pasikeitėte ir juose įrašyta naujoji pavardė ar nauji asmens dokumento duomenys (galiojimo laikas, numeris ir kt.), dėl pakoregavimo kreipkitės į centrinę Ryanair būstinę. Jei bilietą pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į sistemos administratorių.
Biliete ir registracijoje į skrydį nurodyta keleivio pavardė ir duomenys turi sutapti su galiojančiame asmens dokumente, su kuriuo keleivis skrenda, nurodytais duomenimis.
Pasak Ryanair, jei užsisakėte skrydį ir įrašyta mergautinė pavardė, bet pasas arba asmens tapatybės kortelė jau su naująja pavarde arba atvirkščiai, Ryanair geranoriškai atliks keleivio pavardės keitimą.

Ar galima keisti skrydį, jei registracija jau padaryta?

Jei keleivis jau užsiregistravo į skrydį internetu ir vėliau nori atlikti datos, maršruto ar vardo keitimus, reikia susisiekti su rezervacijų centru likus ne mažiau kaip dienai iki skrydžio ir atšaukti registraciją. Atšaukus registraciją, bilieto keitimai galimi iki 4 val. prieš skrydį įprasta tvarka – internetu per „Tvarkyti užsakymą“ arba per sistemos, kurioje pirktas bilietas, administratorių.

Nusipirkau Ryanair lėktuvo bilietą ir negaliu skristi. Ar galiu susigrąžinti pinigus?

Aviakompanijos Ryanair bilietai yra negrąžinami, išskyrus atvejus dėl keleivio ar jo šeimos narių mirties. Jei negalite skristi, galima keisti bilieto datą arba keleivio vardą ir pavardę už papildomą mokestį. Jei bilietą pirkote ryanair.com svetainėje, bilieto datą ar keleivio vardą ir pavardę galite pakeisti per „Tvarkyti užsakymą“. Jei bilietą pirkote pasirinktoje bilietų rezervavimo sistemoje, kreipkitės į sistemos administratorių.

Ar galima gauti sąskaitą-faktūrą už Ryanair aviabilietus?

Sąskaitą-faktūrą už Ryanair bilietus galite gauti tik tuo atveju, jei bilietus perkate per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą. Norėdami gauti sąskaitą-faktūrą už aviabilietus, dar prieš perkant bilietus susiekite su mūsų konsultantais  el.paštu [email protected]. PVM sąskaitos faktūros išrašomos ne vėliau kaip iki kito mėnesio 15 dienos po pirkimo.

Pirkau bilietą, pinigai iš sąskaitos nuskaičiuoti, bet bilieto į el.paštą negavau. Ką daryti?

Jei pinigai nuo sąskaitos nuskaičiuoti, vadinasi, bilietas yra nupirktas.
Kuomet negaunate laukiamo laiško, visuomet pasitikrinkite savo el.pašto dėžutės SPAM / Šlamštas aplanką. Jei ir čia laiško su bilieto pirkimo patvirtinimu nerandate, gali būti, kad vesdami duomenis padarėte klaidą įrašydami kontaktinį el.pašto adresą. Tokiu atveju, jei pirkote bilietą per Ryanair svetainę, bandykite pakoreguoti el.pašto adresą per „Manage booking“ arba kreipkitės į centrinę Ryanair būstinę. Jei pirkote bilietą per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į tos sistemos administratorių.

Kas yra „Leisure Plus“ paslauga?

Įsigijus šią paslaugą Ryanair keleiviams priklauso:
– skrydis (kaina įeina į paslaugos mokestį);
– išankstinė registracija į skrydį (30 dienų iki skrydžio);
– 20 kg registruoto bagažo gabenimo paslauga;
– pasirinkta sėdima vieta;
– pirmenybinis įlaipinimas.
Šios paslaugos yra nemokamos tik tuo atveju, jei yra užsakomos bilietų pirkimo metu.
Jei norite įsigyti šią paslaugą, kreipkitės į bilietų rezervavimo sistemos, kurioje perkate bilietus, administratorių. Jei bilietus pirkote ryanair.com ir reikalinga papildoma informacija, skambinkite tel. nr. +443301006996.

Kas yra „Business Plus“ paslauga?

Įsigijus šią paslaugą Ryanair keleiviams priklausys:
– skrydis (kaina įeina į paslaugos mokestį);
– nemokama registracija oro uoste;
– 20 kg registruoto bagažo gabenimo paslauga;
– greitoji patikra oro uoste*;
– Premium klasės sėdima vieta (priklausomai nuo laisvų vietų);
– pirmenybinis įlaipinimas;
– +/- 2 dienų galimybė keisti bilietus.
Šios paslaugos yra nemokamos tik tuo atveju, jei yra užsakomos bilietų pirkimo metu.
* Greitoji patikra vykdoma 25 Europos oro uostuose: Dublino, Belfast (BFS), Londono (LGW, STN, LTN), Birmingamo, Rytų Midlandso, Liverpulio, Mančesterio, Glazgo, Edinburgo, Barselonos (BCN), Malagos, Romos (CIA, FCO), Milano (BGY), Briuselio (CRL, BRU), Atėnų, Budapešto, Stokholmo (NYO), Frankfurto (HHN), Kelno, Hamburgo, Štutgarto, Varšuvos (WMI), Faro, Lisabonos, Porto, Belfast International, Memingenas (Vakarinis Miunchenas) ir Eindhoveno.
Jei norite įsigyti šią paslaugą, kreipkitės į bilietų rezervavimo sistemos, kurioje perkate bilietus, administratorių. Jei bilietus pirkote ryanair.com ir reikalinga papildoma informacija, skambinkite tel. nr. +443301006996.

KITI KLAUSIMAI APIE RYANAIR SKRYDŽIUS

Koks Ryanair telefono numeris, kontaktai?

Perkant ryanair.com: skambinant iš Lietuvos: +448712460000/+448712460002 (nauji užsakymai, bendros užklausos, kelionės dokumentai) arba +443301007838 (keitimai po bilietų užsakymo) (skambučio kaina £0.13 už minutę). Skambučiai iš mobiliųjų telefonų ar kitų tinklų gali kainuoti daugiau. Skambučių centro darbo laikas (Didžiosios Britanijos laiku): nuo pirmadienio iki penktadienio 6:00 – 19:00 val., šeštadieniais 09:00 – 18:00 val., sekmadieniais 10.00 – 18.00. Arba turite galimybę kontaktuoti per LiveChat.
Perkant bilietų rezervavimo sistemoje: jei bilietą pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, visais klausimais kreipkitės į sistemos administratorių. Kontaktus galima rasti puslapyje, kuriame pirkote arba el.paštu gautame bilietų patvirtinime.

Kada atvykti į oro uostą?

Į oro uostą patartina atvykti gerokai anksčiau (~2 val. iki skrydžio). Jei keliaujate su registruotu bagažu, jį turėsite užregistruoti bagažo skyriuje. Ryanair bagažo skyrius atidaromas likus 2 val. iki skrydžio ir uždaromas likus 40 min. iki skrydžio. Prie įlaipinimo vartų turėtumėte būti ne vėliau kaip 30 min. iki skrydžio, kadangi vartai uždaromi likus 20 min. iki skrydžio. (! Vartų uždarymo laiką galite pasitikrinti ant įlaipinimo kortelės. Kartais vartai uždaromi ir anksčiau !) Pasilikite pakankamai laiko, kadangi gali būti ilgos eilės tiek prie bagažo skyriaus, tiek saugumo patikroje.

Kaip galiu sumokėti saugumo mokestį Rygos oro uoste?

Nuo 2015.04.01 Ryanair keleiviams jau nereikia mokėti saugumo mokesčio Rygos oro uoste. Daugiau informacijos rasite Rygos oro uosto internetinėje svetainėje >

Ką daryti, jei mano asmens dokumento galiojimas greitai baigsis?

Svarbu, kad jūsų asmens dokumentas galiotų jūsų kelionės metu. Jei dokumento galiojimas baigiasi kelionės metu, kreipkitės į vietoje įsikūrusią Lietuvos Respublikos ambasadą arba konsulatą dėl asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo.
Jei vykstant į jūsų pasirinktą šalį reikalinga viza, tuomet jūsų asmens dokumentas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius po jūsų grįžimo.
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

Ar gali nėščia skristi su Ryanair? Iki kelinto mėnesio? Kokios pažymos reikalingos?

Dažniausiai nuspręsti, keliauti nėštumo metu, ar ne, turi pati nėščioji, atsižvelgdama į savo savijautą, poreikį ir galimybes.
Skrendant su Ryanair, nuo 28 nėštumo savaitės būtina gydytojo pažyma (anglų k., ne senesnė nei 14 d. iki skrydžio), kurioje nurodoma, jog nėštumas yra be komplikacijų, planuojamo gimdymo laikas ir patvirtinama, jog jums leidžiama skristi lėktuvu. Jei moteris, kurios nėštumas yra virš 28 savaičių, nepateikia reikiamos pažymos, Ryanair turi teisę atsisakyti keleivę skraidinti. Pateikus reikiamą pažymą, dvynukų, trynukų ar daugiau vaikų besilaukiančioms moterims leidžiama skristi iki 32 nėštumo savaitės, o besilaukiančioms vieno vaiko – iki 36 nėštumo savaitės. PAŽYMOS FORMA>

Ar praeisiu pro patikrą oro uoste, jei po operacijos ar kt. kūne turiu metalinių dalių? Ar reikia pažymos?

Gydytojo pažymos dėl kūne esančių nedidelių skeveldrų ar plokštelių nereikia. Tačiau gydytojo pažymos reikia, jeigu keleivis kūne turi didelę metalinę dalį ar implantą, pvz., galūnės protezą ar dirbtinį klubo sąnarį. Rekomenduojama turėti tokią pažymą anglų kalba.
Klausos aparatų saugumo patikros metu nebūtina išsiimti. Reikia tik informuoti oro uosto saugumo patikros darbuotoją. Tolimesnius veiksmus jis pasakys.

PASTABA. Jei turite klausimų, atsakymo paieškokite tarp aukščiau pateiktų.

9 009 thoughts on “Ryanair dažniausiai užduodami klausimai

1 2 3 187
 1. Audrone parašė:

  „Ryanair“ taisyklėse nurodoma, jei keliaujama su kūdikiu iki 23 mėnesių (imtinai), perkant bilietus reikia nurodyti, kad skrendama su kūdikiu (angl. „infant“)“
  O maniškei jau daugiau nei 23 mėnesiai, tai kaip suprantu, bilietas nupirktas teisingai, kaip suaugusiajam?

  • Audrone, jei perkant bilietą nurodėte, kad skrendat su kūdikiu, bilietas yra kūdikio, ne suaugusiojo. „iki 23 mėnesių (imtinai)“ reiškia iki 2 gimtadienio. Jei nepasirinkote keleivio kaip kūdikio, o kaip vaiką, tuomet taisyklės keičiasi ir vaikui priklauso ir sėdima vieta lėktuve, ir rankinio bagažo iki 10 kg gabenimas.

   • Audrone parašė:

    Tai reiskia, oro uoste niekas neprisikabins del bilieto vaikui? Jei vaikui 23 men ir 30 dienu, tai as teisingai bilieta nupirkau? Kaip suaugusiajam? Tada galiu imti jam ir rankini bagaza? :)

   • Mykolas parašė:

    Norejau paklausti ar galima veztis cigaretes pirktas parduotuveje ar butina pirkti duty free?

   • Ricardas parašė:

    Laba diena. Pirkau bilieta ryanair.com puslapyje. Suvedus visus reikalingus duomenis, atliekant apmokejima ismete klaida, pabandziau dar karta ir vel tas pats (pagalvojau, jog galbut kazkas negerai su kortele), iskart paprasiau draugo, kad jis nupirktu man bilieta.(bilietas buvo sekmingai nupirktas). Veliau isijunges savo el.pasta pamaciau jog visgi bilieta nusipirkes esu ir pats. dabar turiu 2 return bilietus tuo paciu skrydziu. Ar imanoma atgauti pinigus uz 1 bilieta?

 2. Audrone parašė:

  Sveiki, skrendame i Norvegija 01.30, o vaikui 2 metai sueis 01.31. Ar nekils problemu del atskiros vietos vaikui lektuve? ir ar jau galima jam imti 10kg rankini bagaza? t.y. mama su 10kg rankiniu bagazu ir vaikas su 10 kg bagazu?

  • Audrone, kūdikiui atskira sėdima vieta lėktuve ir rankinio bagažo gabenimas nepriklauso. Kūdikiui galima paimti tik vežimėlį ar kėdutę.

   • Regina parašė:

    Sveiki,

    Skrydis gegužės 18 d., o registraciją atlikau šiandien ir tik po to pamačiau el.laišką,kuriame sakoma,jog keleiviai skrydžiui
    gali užsiregistruoti internetu ne anksčiau kaip 15 dienų ir ne vėliau
    kaip 4 val. iki skrydžio. Ar tai reiškia,jog privalėjau registruotis ne anksčiau kaip gegužės 3 d.? Ar reikės registruotis dar kartą?
    Ačiū už atsakymą

 3. MaMa parašė:

  labas vakaras. sakykit prasau, kokiu problemu gali kilti keliaujant is UK i LT su kudikiu vaikjuosteje?

 4. Arturas parašė:

  Sveiki.rezervavau bilietus keliems zmonems is Lietuvos i Anglija ir atgal.Po rezervavimo iskart pastebejau klaida vienoje pavardeje.Nieko nelaukdamas iejau pagal rezervacijos numeri ir pasirinkau (name change)-buvo 1 raide ne ta pavardeje.I security questions laukus ivedziau rezervacijos numeri ir paskutinius 4 kreditines korteles numerio skaicius.pakoregavau pavarde ir paspaudziau confirm.po sito veiksmo rainierius nuskaiciavo nuo mano saskaitos dar karta uz visus bilietus!bilietai kainavo 400 lt 3 zmonems dabar jau 800 lt.Kaip man ispresti sia problema,gal galit patart? Aciu.

  • Artūrai, Ryanair keleivio vardo, pavardės keitimas yra mokamas. Ir gana nemažai. Dėl vienos netikslios raidės problemų nekyla, tad nereikėjo skubėti daryti keitimų. Kai jau vedate kreditinės kortelės duomenis, greičiausiai pinigai nuo jos bus nuskaičiuojami, todėl atidžiai skaitykite visus paaiškinimus. Deja, dabar jau nieko nepadarysit. Yra kaip yra.

 5. Loreta parašė:

  sveiki. kudikis turi tevo pavarde, neesam vede. ar as galesiu skristi viena su kudikiu? ar reikia tevo sustikimo?

  • Loreta, tai priklauso nuo šalies, į kurią vykstate.
   Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus.
   Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę, nepriklausančia Šengeno zonai, su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

 6. Evelina parašė:

  Labas vakaras. Gal kas zinot kiek kainuoja nusipirkti bilieta oro uoste?

  • Evelina, bilieto kaina priklauso nuo krypties, datų, pirkimo laiko ir t.t., tad vienos kainos nėra. Faktas, kad kuo anksčiau pirksite bilietą ir dar internetu, tuo pigiau.

 7. Julija parašė:

  laba diena,norejau paklausti,ar galima pakeisti varda ir pavarde jeigu bilietas yra dar rezervacijoje.(As tik gavau uzsakymo nr. i elektronini pasta ir jo „necekinau’) ir kiek tai kainuoja? Is anksto dekoju.

  • Julija, keleivio vardas ir pavardė gali būti keičiami tik už papildomą mokestį. Tai kainuoja 110 GBP arba EUR vienam keleiviui skrydžiui į vieną pusę. Kartais labiau apsimoka pirkti naują bilietą.

  • Daiva parašė:

   Ketinu skristi su 2 metuku anūku iš Danijos į Vilnių, jis turi lietuvišką asmens tapatybės kortelę, ar reikalingas tėvų sutikimas ?

 8. Laima parašė:

  Sweiki , sendiena skydis del to noreciau sulaukti atsakymo dar iki wakaro :) Ar galiu as paimti vaikui kazkoki krpeseli pienukui pampersam tyrelem ?Ar wiskas turi buti rankineiame bagaze?

 9. Vytautas parašė:

  Kaip išspręsti tokią susidariusią situaciją: pirkau 2 bil. į Londoną šiai dienai sau ir anūkei 15 metų. Per klaidą anūkę įvardinau adult. Dabar registruojantis skrydžiui sistema neregistruoja – mato klaidą – adult – liepia pataisyti gimimo datą. Mūsų pavardės vienodos. Ką daryti. Labai ačiū.

  • Vytautai, paskambinkite į centrinę Ryanair būstinę.

  • Baltija parašė:

   Laba diena,
   Lietuvos įmonė pirko bilietus savo darbuotojui bilietą iš Rygos į Briuselį, kur reikėtų kreiptis dėl sąskaitos faktūros išrašymo? Ačiū

   • Sveiki,
    jei reikalinga sąskaita-faktūra, bilietus reikėtų pirkti kelionių agentūroje.

    • Laura parašė:

     Laba diena, pirkau skrydi i Gran Kanarija, bet neuzsiregistravau papildomo bagazo. „Check in“ dar nepadaryti, Skrydis i abi puses po viena persedima.. t.y. 4 check in, sakykite ar imanoma nusipirkti papildoma bagaza? kokia kaina?

     • Taip, galite įsigyti papildomą bagažą. Kainų lentelę pateikėme čia: http://www.ryanair-skrydziai.lt/ryanair/bagazas/

     • Agne parašė:

      Sveiki, darydama check-in gali buti kad suklydau rasydama tik gimimo diena, neesu isitikinusi, nes bandziau pasitikrinti ryanair tinklalapy, bet siu duomenu neradau . Menesis ir metai sutampa. Ar gali kilti kokiu problemu oro uoste. Ar galima pasikeisti, ir ar yra papildomas mokestis?

     • Agne, rekomenduojame paskambinti tel. 8 37 40 71 40 ir jums turėtų padėti pataisyti gimimo datą nemokamai. Būkite atidi.

     • jurae parašė:

      sveiki kovo 15 diena skrendame i lieuva is Londono
      vezames 3 menesiu kudiki kiek skaiciau vezimelis nemokamai ar neturi reiksmes vezimelio didis?ir ar uz kudikio kedue ira papildomas mokestis?

     • Skrendant su aviakompanija „Ryanair“ kartu su vaiku iki 2 m. galima neštis su savimi tik sulankstomą vežimėlį arba tik sulankstomą kėdutę. Vežimėlį prieš lipant į lėktuvą reikės atiduoti aptarnaujančiam personalui. Nusileidus vežimėlį jums grąžins. Registruotame bagaže papildomai galima vežtis iki 20 kg/vnt vaikišką kėdutę ar vežimėlį. Jei užsisakysite iš anksto, tai jums kainuos 10 EUR, užsakant oro uoste kainuos 20 EUR.

    • Rūta parašė:

     laba diena,
     skrendu į Londoną, ar galima rankiniame bagaže neštis žvakes(dekoratyvines) ir dangaus žibintus,supakuotus originalioje pakuotėje? Ačiū

     • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Rūta, rankiniame bagaže galite vežtis žvakes ir dangaus žibintus.

  • Tatjana parašė:

   Laba diena,jau padariau CHEK-IN i reisa Vilnius-London ir atgal,tik tada pamaciau,kad truksta vienos raides pavardeje(ne KOROBOVA,o KOROBVA),gal ne baisu?Ar reikia kur nors paskambinti?Aciu.

  • Odeta parašė:

   Laba vakara,09-29 isskrendu per ryanair is Kauno i Malta. Turiu klausima, i rankini bagaza galima isideti elektronini depiliatoriu, pinceta dilde nagu zirklutes, fotoaparata nikon D3200, kontraceptinius( ar reikia recepto) ir antibijotikus? lauksiu atsakymo! :)

   • Odeta, galite į rankinį bagažą įsidėti elektrinį depiliatorių, fotoaparatą, pincetą. Dildės ir nagų žirklučių ašmenys neturėtų viršyti 6 cm. ilgio.

 10. Asta parašė:

  Sveiki, keletas klausimų skrendant su 8 mėn.kūdikiu. 1) Ar rankiniame bagaže galime turėti kūdikio maisto: arbatos ir košytės? Pirktinės košytės yra 125g. Ar galima turėti 2-3 tokius buteliukus? Ar galima turėti namie gamintą košę kūdikio termosėlyje? 2) Ar galima kūdikio vežimą priduoti tik lipant į lėktuvą, t.y. nepriduoti jo su papildomu bagažu? Ačiū iš anksto.

  • Asta, kūdikių maistui, kurį nešatės į lėktuvo saloną, skysčių apribojimai netaikomi. O kūdikio vežimas priduodamas lipant į lėktuvą ir grąžinamas išlipant. Tačiau jis turi būti sulankstomas. Stumdomą gulimą vežimėlį teks priduoti su bagažu. Tiek vienokiam, tiek kitokiam vežimėliui parūpinkite tinkamas apsaugas.

 11. Jurgita parašė:

  Sveiki, noreciau pasiteirauti. Zinau, kad i salona nemokamai galima pasiimti maza, sulankstoma vaikiska vezimeli. Ar vietoj vezimelio galima pasiimti automobiline kedute? Aciu

 12. Sandra parašė:

  Pirkau bilieta internetu ir nenurodziau, kad kartu skrenda kudikis. Kaip galeciau papildomai nusipirkti bilieta kudikiui, atskirai neleidzia sistema. Kiek tai kainuos?

  • Paskambinkite tel. 8 37 40 71 40 ir jums padės nupirkti bilietą kūdikiui. Patys jau negalėsite to padaryti.

   • Ligita parašė:

    Laba diena.Skrisim su ryanair i Anglija.norejau pasidometi kokia kosmetika galima detis i rankini bagaza?Aciu.

    • Ligita, galite pasiimti bet kokią kosmetiką, tik skystos ar tirštos konsistencijos priemones, įskaitant lūpdažius, akių tušą, skystą pudrą ir pan., reiktų supakuoti pagal skysčių gabenimo taisykles.

 13. Romas parašė:

  Pirkdamas bilietus nurodziau pirma varda (Antanas) ir pavarde.Realiai pagal dokumentus turiu du vardus. Nebus problemu?

  • Romai, perkant bilietą reikia nurodyti vardą ir pavardę taip, kaip nurodyta pase. Tad reikėtų ir antrąjį vardą įtraukti. Paskambinkite tel. +370 37 750 195, +370 37 750 196 ir turėtumėte susitarti dėl vardo pakoregavimo.

 14. Jovita parašė:

  Labas vakaras,
  Norėčiau sužinoti nuo kurios savaitės reikia turėti daktaro pažymą anglų kalba nėščiai moteriai?

  • Jovita, skrendant su „Ryanair“, nuo 28 nėštumo savaitės būtina gydytojo pažyma (anglų k., ne senesnė nei 14 d. iki skrydžio), kurioje nurodoma, jog nėštumas yra be komplikacijų, planuojamo gimdymo laikas ir patvirtinama, jog jums leidžiama skristi lėktuvu. Jei moteris, kurios nėštumas yra virš 28 savaičių, nepateikia reikiamos pažymos, „Ryanair“ aviakompanija turi teisę atsisakyti keleivę skraidinti. Pateikus reikiamą pažymą, dvynukų, trynukų ar daugiau vaikų besilaukiančioms moterims leidžiama skristi iki 32 nėštumo savaitės, o besilaukiančioms vieno vaiko – iki 36 nėštumo savaitės.

   • Ausra parašė:

    Labas
    Turiu bilietus is UK i LT kita savaite ir tik pries pora dienu pastebejau,kad pasibaiges id korteles galiojimo laikas.
    Nuvykus i LT ambasada jie israse vienkartini grizymo dokumenta.
    Ar nekils del to problemu?
    Ir kai registruosiu bilieta ka irasyti i laukeli (galija iki)?
    Aciu.

 15. Marius parašė:

  Laba diena, turiu problemele, vakar pirkausi bilietus is ryanair svetaines, kelis kartus nepavyko, bet galu gale pavyko, pinigus nuskaiciavo, ismete Itinerary kur parasytas rezervacijos numeris, visos kainos, bet kur statusas not confirmet-BOOKING IS NOT CONFIRMED UNTIL YOU RECEIVE EMAIL ITINERARY.

  ryte gavau elektronini laiska

  Dear Customer

  Re: Ryanair flight reservation

  Your Credit/Debit Card payment was not authorised and the transaction declined

  As your booking could not be completed the reservation has been CANCELLED.

  To rebook please visit http://www.ryanair.com

  Yours sincerely

  Ryanair Customer Service

  Your DECLINED reference number is: xxxxxx

  PASSENGERS

  1. Marius Rackauskas

  Ryanair Holdings plc (Company No. 249885) / Ryanair Ltd. (Company No. 104547).
  Registered in the Republic of Ireland. With registered address Corporate Head Office, Dublin Airport, Co. Dublin, Ireland.

  Nebezinau ka daryti pinigai nuskaiciuoti, bandziau ieiti i Manage My Booking bet su tokiu rezervacijos numeriu neina.

 16. Julija parašė:

  Laba diena,
  Ryanair puslapyje uzsisakeme bilietus bet kolkas dar nepadareme Check-in Online ir deja bet turime atsisakyti bilietu, ar galime atsaukti skrydi ir ar bus grazinti pinigai?kur turetumeme kreiptis del sito?

  • Julija, deja, Ryanair bilietai yra negrąžinami. Galima nebent keisti keleivio vardą ir pavardę arba kelionės datą. Tačiau keitimo mokesčiai yra gana nemaži, ir dažnokai didesni net už naujo bilieto kainą.

 17. Marija parašė:

  Sveiki, pirkau ryanair skrydzio bilieta, kuris buvo patvirtintas el. pastu. Po valandos el. pastu gavau pranesima, kad bilieto pirkimas buvo atmestas, ‘uzsisakykite bilieta dar karta’. Jokios zinutes laiske, kaip patikrinti, ar zinute gauta teisingai. Pirkau dar karta. Galu gale paaiskejo, kad dabar turiu du bilietus, vieno kuriu man tikrai nereikia. Su kompanijos atstovais susisiekti yra beveik neimanoma, pinigu atgauti neimnoma, gavau tik zinute, kad reikejo dar karta pasitikrinti ju puslapyje ir t.t. Kaip surasti teisybe? Dekoju is anksto.

  • Marija, jei bilietus pirkote kurioje nors bilietų pardavimo sistemoje, tuomet reiktų kreiptis į sistemos administratorius/konsultantus ir prašyti anuliuoti vieną iš užsakytų aviabilietų. Jei bilietus pirkote Ryanair aviakompanijos svetainėje ryanair.com, reiktų skambinti į Ryanair atstovybę Airijoje ir prašyti anuliuoti vieną iš užsakytų aviabilietų. Pinigai yra grąžinami į kortelę per 14 darbo dienų nuo aviabilietų panaikinimo. Pinigai grąžinami tuo atveju, jei yra 2 vienodi bilietai – ta pačia data, keliauja tie patys asmenys tuo pačiu maršrutu.

 18. Saulius parašė:

  Laba diena, š.m. liepos 1d. pirkau bilietus į Barseloną ir iš jos i Fuerteventurą ir atgal. Jokio pranešimo į email-a apie papildomus mokesčius negavau, bilietų kainas iki pirkimo stebėjau apie savaitę laiko ir mačiau, jog skrydžiams iš Barselonos birželio 30d. bilietai buvo 9 eur. pigesni nei mano pirkimo dieną-liepos 1. Prieš pora dienų savo kreditinės kortelės ataskaitoje pastebėjau, kad ryanair liepos 21 d. nuo kortelės nuskaičiavo apie 500 lt. ( buvo pirkti 7 bilietai). Kadangi aviakompanija manęs apie jokius papildomus mokescius neinformavo, aš neturėjau galimybės iki liepos 13 d. anuliuoti savo bilietų, ką ir būčiau padaręs, nes bilietų kaina taip ir nepakito nuo mano pirkimo dienos, anuliavęs pirktus bilietus už tokią pačią kainą būčiau įsigijęs kitus be jokių paslėptų mokesčių. Be to man buvo padaryta žymi moralinė žala, kadangi pranešęs draugams, jog už kiekvienam mano nupirktą bilietą reikės primokėti apie 20 eur., praradau jų pasitikėjimą, nes jie nusprendė, jog aš jų sąskaita noriu pasipelnyti, juo labiau viešai yra skelbiama, kad Ispanijoje aerouosto mokesčiai taikomi nuo liepos 1d., kada ir buvo įsigyti bilietai, o aš jiems negaliu net parodyti elektroninio laiško apie naujus mokesčius, kurio aš paprasčiausiai negavau. Taip pat esu įsitikinęs, kad liepos 1d. mokesčiai turėjo jau būti įtraukti į bilietų kainą. Todėl manau, kad papildomi mokesčiai buvo priskaičiuoti neteisėtai ir mano advokatas įkalbinėja pareikšti aviakompanijai ieškinį ir prisiteisti kompensaciją už man padarytą materialinę ir moralinę žalą. Ar būtų galimybė kažkaip kitaip išspręst šį nemalonų incidentą ar visgi teks pasinaudoti advokato paslaugomis? ( Į ryanair būstinę skambinimo galimybę atmetu dėl užsienio kalbos barjero)

  • Visiems užsakymams su skrydžiais iš Ispanijos, užsakytiems iki 2012 m. liepos 1 d., gauti pranešimai iš Ryanair apie papildomus mokesčius, kuriuose nurodoma visa informacija bei grąžinimo galimybės (žr. pavyzdį žemiau). Kas atsisakė skrydžių, pinigai tikrai buvo grąžinti.
   Galbūt laiškas su pranešimu pateko į spam’ą jūsų el.pašto dėžutėje? O gal pirmąją pasikeitimų dieną dar nebuvo įtraukti papildomi mokesčiai į visas kainas. Galime tik spėlioti. Geriausia būtų jūsų atveju rasti draugą ar kolegą, kalbantį anglų kalba, ir paskambinti į Ryanair centrą bei išsiaiškinti situaciją.

   Subject: Important Informatio​n Regarding your Flight

   Dear Customer,

   The Spanish 2012 budget was passed into law on Saturday 30 June, as a result all airlines are obliged, with effect from 1 July onwards to collect increased Spanish airport departure taxes from all passengers booked on flights after that date.

   In accordance with Ryanair’s General Terms and Conditions of Travel (Article 4.2.2) we hereby advise passengers that we will debit passengers for the increased airport departure tax imposed by the Spanish government for all flights departing from Spain which were booked before the 1st July 2012 for travel from the 1st July onwards. These monies will be debited automatically from the payment card used at the time of booking.

   If you are not willing to accept this additional charge you may cancel your flights and apply for a full refund of your unused airfare, however you must do so by Friday 13th of July, otherwise your payment card will be charged.

   You may apply for a refund of your Spanish flight by clicking on the below link:

   http://schchng.ryanair.com//r.asp?i=96ZGVY6D199823-FR7885E9BK20KUNPMIM55-FR7886S9BF35PMIKUNJ5507NCWOBC&lg=EN&p=1

   Please see below confirmation of the charges, per person, departing from Spain.

   http://www.ryanair.com/en/notices/gops/120706-sp_apt_tax_en-GB

 19. Gražvydas parašė:

  Laba diena, pirkome prei 1 menesi bilietus i Ispanija ir atgal, praejusia savaite gavome el pastu pranesima, kad pasikeite mokesciai Ispanijoje ir reikes primoketi uz atgalini bilieta is Ispanijos. Viskas butu gerai bet pries 2 savaites mano banko kortele su kuria mokejau uz skrydi buvo pakeista banke nauja kortele-pasikeite banko korteles numeris. Kadangi el laiske rasoma, kad tas mokestis bus nuskaiciuotas nuo korteles nurodytos pirminiame uzsakyme tai noreciau paklausti kaip mano atveju bus atliekmas nuskaitymas jei pasikeite korteles nr, gal imanoma kazkur ivesti nauja korteles numeri ar reikes sumoketi sita skirtuma grynais pinigais aerouoste ?

  • Gražvydai, tokiu atveju jums derėtų skambinti tiesiai į Ryanair būstinę ir greičiausiai teks padiktuoti naujus kortelės duomenis.

   • Skaidryte parašė:

    Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija.

    AR sitas istatymas galioja nepilnameciui vaikui skristi be palydos i Anglija vien su notaro patvirtintu sutikimu?

    • Nepilnamečių iki 16 metų aviakompanija Ryanair nepriima į skrydį be suaugusiųjų palydos. Bet jei vaikas keliaus su kita aviakompanija, kuri skraidina jaunesnius vaikus vienus arba teikia palydos paslaugas, tuomet vaikas gali skristi. Tėvų sutikimai, patvirtinti notaro, reikalingi pasienio tarnybai, o ne aviakompanijai. Be to, keliaujant į Šengeno valstybę tie sutikimai nereikalingi.

   • Birutė parašė:

    Labas vakaras, turiu klausimą. Ar galima turėti kompiuterį taseje ir neštis rankose? Ar jis bus priskaiciuojamas prie antro bagazo?

 20. Remigijus Paulavicius parašė:

  Laba diena, noreciau pasiteirauti, ar galima laikyti po bilietu isigijimo gauta laiska (kurio turinys panasus i zemiau pateikta) kaip saskaita-faktura?

  Is anksto labai aciu uz atsakyma.

  YOUR RESERVATION NUMBER IS: XXXXXX

  PAYMENT DETAILS

  ******* XX.XX EUR Total Fare

  ******** XX.XX EUR Taxes, Fees & Charges

  ********* X.XX EUR Passenger Fee: EU 261 Levy

  ********* X.XX EUR Passenger Fee: Web Check in

  ********* X.XX EUR Passenger Fee: ETS

  ********* X.XX EUR Passenger Fee: Administration Fee

  ******* XX.XX EUR Total Paid

  • Jei pirkote bilietą Ryanair puslapyje, tuomet reikėtų prisijungti prie Manage my booking -> View Itinerary -> Print. Tokia rezervacija labiau atitinka sąskaitą-faktūrą.
   Jei pirkote bilietą kelionių agentūroje, kreipkitės į agentą ir jis išrašys jums sąskaitą.

  • Keleivė parašė:

   Laba diena,
   norėjau paklausti ar galiu gabentis kontracepcines tabletes be pakuotės, tik lapelis,(pakuotė bus įpusėjusi) rankiniame bagaže, bet nebeturiu recepto, o jos receptinės.
   Ačiū už atsakymą.

1 2 3 187

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?