Rygos oro uostas pradėjo rinkti saugumo mokestį iš „Ryanair“ keleivių 22

Nuo 2012.01.01 Tarptautinis Rygos oro uostas iš kiekvieno keleivio ima saugumo mokestį. Jis siekia nuo 4,57 iki 6,5 lato (22,5 – 32 Lt), jeigu mokestį renka aviakompanija, ir nuo 4,92 iki 7 latų (24,3 – 34,5 Lt), jeigu jį renka oro uostas. „Ryanair“ keleiviai mokestį turės mokėti atskirai.

Pats oro uostas rinks saugumo mokestį tik iš „Ryanair“ keleivių, nes kitos aviakompanijos jį įtraukia į bilietų kainą. Iš pradžių čia bus įrengtos trys vietos, kur keleiviai galės susimokėti saugumo mokestį ir gauti kuponą, kurį teks pateikti prieš įlipant į lėktuvą. Ateityje bus įgyvendinti nauji sprendimai, tarp jų – galimybė susimokėti mokestį internetu.

„Ryanair“ keleivių dabar prašoma atvykti į oro uostą likus pustrečios valandos iki jų skrydžio, kad jie turėtų pakankamai laiko sutvarkyti šiai procedūrai. Oro uostas paruoš specialius lankstinukus „Ryanair“ keleiviams, kuriuose bus pateikiama informacija apie naująją procedūrą.

Mokestis  negalios tranzitiniams keleiviams, kurie sudaro apie 40% visų Rygos oro  uosto klientų. Taip pat jo išvengs tie keleiviai, kurie bilietus  įsigijo 2011 m.

Surinktos lėšos bus naudojamos saugumo užtikrinimo  priemonėms: darbuotojų darbo užmokesčiui, aparatūrai (tarp jų ir  naujiems skysčių skaneriams, kuriuos numatė ES direktyva).

Rygos oro uostas pradėjo rinkti saugumo mokestį iš "Ryanair" keleiviųRygos oro uostas"Ryanair" skrydžiai iš Rygos

22 thoughts on “Rygos oro uostas pradėjo rinkti saugumo mokestį iš „Ryanair“ keleivių

 1. Karolis parašė:

  Sveiki pirkau 2 biletus is rygos i stansed london pirmadieni si ateinanti, ir tik siandiena pamaciau kad mano pavardes pirma raide yra klaida ka daryti siuo atveju?

  • Pagal taisykles, biliete ir registracijoje į skrydį nurodyta keleivio pavardė ir duomenys turi sutapti su galiojančiame asmens dokumente, su kuriuo keleivis skrenda, nurodytais duomenimis. Pirmos 3 raidės privalo būti teisingos. Viena smulki klaidelė raidėse didelės reikšmės neturėtų. Tačiau, kad būtų ramiau laukti skrydžio, susisiekite su tiesioginiu savo bilieto pardavėju ir pataisys klaidą.

 2. Vitalija parašė:

  Sveiki ar vis dar reikia mokėti 7€ skrendant is rygos? Aciu

 3. Lina parašė:

  Sveiki.Geguzes 6d.skrendame i Stansteda,girdejom ,kad nebera 7 euru mokescio,ar tai tiesa

 4. migle parašė:

  Sveiki. Norejau paklausti birzelio 9d. su ryanair skrendu stanstedas-ryga ar arskridus i ryga man reikes sumoketi 7 eurus uz saugumo mokesti?

  • Migle, iki šių metų balandžio 1 d. saugumo mokestį Rygos oro uoste reikėjo mokėti tik išskrendant iš jo. Nuo šiol Ryanair keleiviams jau nebereikia mokėti saugumo mokesčio Rygos oro uoste.

 5. jonas parašė:

  Laba diena,
  Norėčiau sužinoti, jei 16 metu vaikas vienas perskrenda iš Anglijos atostogauti, ar galsės vienas grįžti atgal{ar bus leista jam išskristi atgal, nereikalaujant suaugusiu palydos ar panašiai}?

  • Jonai, keliaujant atgal į Angliją, ne Šengeno zonoje, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš tėvų rašytinis sutikimas, kad vaikas (iki 18 metų) vyktų vienas ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Jeigu vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra Anglijoje, tuomet pasienio pareigūnams reikės pateikti originalų dokumentą, įrodantį, kad vaikas yra registruotas Anglijoje arba išregistruotas iš Lietuvos. Tuomet tėvų sutikimo nereikės.

 6. Muza parašė:

  Laba diena, norejau suzinoti ar skrendant ryanair oro linijomis yra lietuviskai kalbanciu darbuotoju?

 7. sarunas parašė:

  O skrendantiems is rygos su wizzair, yra mokestis ?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Šarūnai, skrendant su aviakompanija Wizzair iš Rygos, saugumo mokesčio susimokėti nereikia.

 8. sarunas parašė:

  Koks dabar yra mokestis eurais?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Šarūnai, skrendant su aviakompanija Ryanair iš Rygos, nustatytas saugumo mokestis yra 7 EUR.

 9. Gabija parašė:

  Sveiki, ar galima sumoketi Rygoje litais ar reikia butinai issikeisti i latus?

 10. elvis parašė:

  LABA DIENA, NOREJAU PAKLAUSTI AR GALIMA NUSIPIRKTI INTERNETU RYGOS TA MOKESTI, IR KUR JI RASTI TA TIKLALAPI. ACIU

 11. Ieva parašė:

  Na va, prasideda. Darbuotojams nėra iš ko užmokesčio mokėti? Ar Lietuvoje šis mokestis neplanuojamas?

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?