Kelionės dokumentai 2 980

Kokie kelionės dokumentai reikalingi skrendant su Ryanair?

Kiekvienas keleivis atsako už visų reikiamų savo kelionės dokumentų turėjimą, tų dokumentų galiojimą ir atitikimą aviakompanijos Ryanair, imigracijos ir kitoms taisyklėms, priklausomai nuo keliavimo krypties. Įsitikinkite, kad visi kelionės dokumentai yra tvarkingi!

Būtina atkreipti dėmesį:

– Galiojantys kelionės dokumentai yra privalomi visiems keleiviams (įskaitant ir kūdikius), skrendantiems su Ryanair aviakompanija;

– Vykstančiųjų už EEE (Europos ekonominės erdvės) asmens dokumentai turi galioti visos kelionės metu;

– Jei reikalinga viza, kūdikiai ir vaikai gali keliauti tik su vizoje nurodytu suaugusiuoju.

Keliaujant reikia turėti galiojantį pasą (ir vizą, jei reikalinga) arba ES/EEE valstybių išduotą nacionalinę tapatybės kortelę. Visuomet prieš kelionę pasitikrinkite savo asmens dokumento galiojimo laiką ir ar toje šalyje, į kurią vykstate, pripažįstama asmens tapatybės kortelė, ar būtinas pasas. Pasistenkite pasitikrinti kuo anksčiau, kad, esant reikalui, liktų laiko užsisakyti ir gauti naują asmens dokumentą. Taip pat pasidomėkite, ar vykstant į jūsų pasirinktą šalį jums reikalinga viza. Bet kokios baudos, bausmės, mokesčiai ar išlaidos dėl reikalavimų nepaisymo apmokami paties keleivio.
Ryanair nepriima vairuotojo pažymėjimo, gyventojo kortelės, policijos išduoto išrašo (praradus asmens dokumentą), karinės tapatybės kortelės ar kitų dokumentų. Negaliojantis ar sugadintas asmens dokumentas su nuotrauka nebus priimamas norint vykti su Ryanair aviakompanija.

SVARBU! Visi reikiami dokumentai (įskaitant ir kūdikių bei vaikų dokumentus) turi būti surašyti atliekant registraciją į skrydį internetu. Visi keleiviai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, su kuriuo užsiregistravo į skrydį, kartu su įlaipinimo kortele oro uosto apsaugai ir prie įlaipinimo vartų.

VIENINTELIAI KELIONĖS DOKUMENTAI, PRIIMAMI RYANAIR:

– Galiojantis pasas (žr. žemiau * ir **).

– Galiojanti nacionalinė asmens tapatybės kortelė, išduota EEE (Europos ekonominės erdvės) valstybių (Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Ispanija, Islandija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija).

– Galiojantis Vokietijos vyriausybės išduotas „Kinderausweis“ kelionės dokumentas.

– Galiojanti Graikijos nacionalinė policijos tapatybės kortelė (Greek National Police identity card).

– Galiojantis Italijos „Certificato Di Nascita“ su nuotrauka (vaikams iki 16 m.), patvirtintas kaip „VALIDO PER L’ESPATRIO“ tarptautiniams skrydžiams. Tokio patvirtinimo nereikia vidiniams skrydžiams Italijoje. Keleivis atsako už tai, kad šie dokumentai atitiktų keliamus imigracijos ir kitų valstybinės valdžios institucijų reikalavimus (žr. **).

– Galiojanti Italijos AT/BT kortelė (tik vidiniams skrydžiams Italijoje).

– Galiojantis JT  konvencijos dėl pabėgėlių statuso kelionės dokumentas (išduotas vyriausybės pagal 195 JT koncvencijos 28(1) straipsnį).

– Galiojantis Konvencijos kelionės dokumentas (išduotas ir patvirtintas šalies pagal 1954 m. JT konvencijos dėl asmenų be pilietybės 27 straipsnį).

– Galiojantis Collective Passport, išduotas ES/EEE šalies.

* Tinkamas vaikams iki 16 m., keliaujantiems kartu su tėvais, kurių pase įrašyti kartu keliaujantys vaikai.

** Kai vaikas yra įrašytas į su juo keliaujančio tėvo galiojantį pasą, kartu keliaujančio tėvo kelionės dokumento duomenys turi būti pateikti su vaiko kelionės dokumento duomenimis prie vaiko duomenų atliekant registraciją į skrydį internetu.

Jei kelionės dokumentai – pasas ar asmens tapatybės kortelė prarandami, tampa netinkami naudoti ar pasibaigia jų galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – Asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

PASIENIO TARNYBAI REIKALINGI DOKUMENTAI, KUOMET KELIAUJA VAIKAS

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno zonai priklauso:

Austrija Belgija Čekija Danija Estija Graikija
Islandija Ispanija Italija Latvija Lenkija Lichtenšteinas
Lietuva Liuksemburgas Malta Nyderlandai Norvegija Portugalija
Prancūzija Slovakija Slovėnija Suomija Švedija Šveicarija
Vengrija Vokietija
Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno zonai nepriklausančios šalys:

Airija Bulgarija Jungtinė Karalystė Kipras Kroatija Rumunija Ne ES šalys

Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

PASTABA. Jei turite klausimų dėl kelionės dokumentų (asmens dokumentų galiojimo, tėvų sutikimų, jei keliauja vaikas ir pan.), atsakymus rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos svetainėje.

O gal atsakymą rasite tarp „Dažnai užduodamų klausimų“ ;)

2 980 thoughts on “Kelionės dokumentai

1 2 3 68
 1. Arūnė parašė:

  Laba diena.turim problema,esam lietuvei gyvenam anglijoje uzsisakem bilietus pirmyn ir atgal i ryga,bet pametem as ir vyras pasus.kadangi ambasadoje nebespesim pasidaryti pasu ar nekils problemu kad skrendam i ryga su laikinu pasu?lietuvoje pasidarysim pasus

 2. Jurgita parašė:

  Daiva norejau paklaust o cia ta nr kur apacioj raso,nes siaip atskiros nuorodos kad cia nr nera.

 3. Jurgita parašė:

  ACIU

  • Jurgita, veskite asmens grįžimo pažymėjimo numerį.

  • Dovydas parašė:

   Labadiena, noriu pasiteirauti, man yra 16 m. planuoju birželi vykti y Angliją, norėčiau paklausti kokiu man reikia dar dokumentu be galiojančios tapatybės kortelės? Ačiū.

   • Dovydai, jei vaikas vyksta į Angliją vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

 4. Jurgita parašė:

  GAL GALIT PASAKYT KA REIKIA IRASYTI TVIRTINANT BILIETUS I SKILTI DOKUMENTO NR KAI SKRENDI SU ASMENS GRYZIMO PAZYMEJIMU

 5. Nerijus parašė:

  sveiki,turiu nusipirkes bilieta,bet praradau id kortele.ar butu imanoma perasyti asmens grįžimo pažymėjimo numerį. o biliete surasyti id numeriai

  • Asmens dokumento duomenys reikalingi tik atliekant registraciją į skrydį. Perkant bilietą jų nereikia. Tad jei dar registracijos neatlikot, veskit asmens grįžimo pažymėjimo duomenis. Jei jau atlikot ir tai darydami suvedėt prarastos ID kortelės duomenis, tuomet reiktų kreiptis tel. 8 37 40 71 40 dėl duomenų pakeitimo.

   • Mindaugas parašė:

    sveiki praradau pasa skubiai reikia isvykti israse laikinaji pasa turiu ir gimimo liudijima ar galiu skristi i uk?man 20

 6. Erika parašė:

  Sveiki,norejau palkausti,ar nebus keblumu skrendant is Didziosios Britanijos i Riga,su Ryanair oro linijomis,jei irasiau ten savo pavarde be u ilgosios ir e vietoj ė,ar tai gali but problemu?

  • Erika, tikrai nebus problemų, nes taip ir reikia daryti :)

   • Mindaugas Pavlovas parašė:

    Sveiki, norejau paklausti ar reikia visus bilietus spausdinti? nes mes skrendame 4 ir tu bilietu yra po 4 kiekvienam zmogui.

    • Mindaugai, kiekvienam keleiviui į kiekvieną skrydį priklauso po vieną įlaipinimo kuponą. Tad jei jūsų yra 4, vadinasi, skrydžiui į vieną pusę iš viso turite atsispausdinti 4 įlaipinimo kuponus. Jei skrisite atgal, bus dar papildomi 4 kuponai.

     • Indre parašė:

      Leidziu savo sunu (1m.) kartu su mano mama is UK trumpam I Lietuva, kaip suprantu jokiu papildomu dokumentu ar sutikimo tam nereikia.
      Taciau gryztant atgal, nelabai suprantu kokiu dokumentu reikia. Kuomet teiravausi UK muitinej kokius dokumentus mano mama turetu parodyti, pareigunas ivardijo tik mano sutikima su mano paso kopija, apie jokius patvirtinimus neuzsimine (sunus turi dviguba pilietybe).
      Jeigu jo reikia, kaip ji gauti esant ne Lietuvoje?
      Aciu.

     • Indre, jei vaikas, Lietuvos Respublikos pilietis, vyksta iš Lietuvos į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
      Jei vaikas yra UK pilietis, pasidomėkite UK įstatymais, apibrėžiančiais vaikų laikino išvykimo į užsienį tvarką.

 7. Indrė parašė:

  Noriu su pusantrų metukų mergyte keliolikai dienų paviešėti Belgijoje. Ar be paso vaikui reikalingas dar tecio sutikimas ir koksnors papildomas dokumentas kaip gimimo liudijimas, kad ji mano dukra (mūsų pavardės skirtingos).

  • Indre, jūsų atveju vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tačiau, jei pavardės skirtingos, dėl visa ko gimimo liudijimą turėkite su savimi.

  • Diana parašė:

   Sveiki, Mes esame Lietuvos pilieciai siuo metu gyvename Anglijoje, mano seseriu metu sunus noretu atostogoms parskristi i Lietuva pas mociute as su juos skristi negaliu, bet tuo metu skrenda mano draugai, kurie butu lydintys asmenys, ka reiketu daryti skrendant is UK i Lietuva ir atgal is Lietuvos i UK? Aciu

   • Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno.

 8. Laura parašė:

  sveiki,darant chek in irasiau paso galiojimo metus ne tuos vietoj 2014 irasiau 2013 ar nekils jokiu problemu skrendant?

  • Laura, dokumento galiojimo laiko svarba priklauso nuo šalies, į kurią skrendate. Tačiau rekomenduojame vis dėlto paskambinti tel.nr. 8 37 40 71 40 ir paprašyti pakoreguoti duomenis.

 9. joliciukx parašė:

  Sveiki, norėjau paklausti, jei 17 metų skrendi su jūsų kompanija tarkim į varžybas su treneriu, ar reikia tėvų sutikimo patvirtinto notaro?

  • Jeigu nepilnamečio (iki 18 metų) kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus.
   Šengeno erdvės reikalavimai netaikomi tokioms ES valstybėms kaip Didžioji Britanija, Airija, Kipras, Rumunija, Bulgarija. Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
   Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

   • Agnė parašė:

    Sveiki. Noriu paklausti, esu nepilnamete mama mano dukrytei jau metai. Vasara planuojame vaziuoti i uzsieni. Ar reikia vaiko tevo sutikimo? Jis pilnametis

 10. Inga parašė:

  Sveiki, perkant bilieta buvo suklysta irasant pavarde, t.y. vietoj galunes -e-, parasyta -ie-.Ar nebus del to keblumu?

  • Inga, dėl vienos raidės problemų nebus.

   • Dalia parašė:

    Sveiki, noreciau pasiteirauti, ar gali mano 3 metu sunus vykti Ryanair su mano tevu i Anglija, turint notaru Lietuvoje patvirtinta pareiskima del vaiko isvykimo, kuriame nurodyta, kad as sutinku, kad mano sunus laikinai vyktu i visas uzsienio valstybes be lydincio asmens.Ar butinai tame pareiskime del vaiko isvykimo turi buti nurodyti lydincio asmens paso duomenys. Pareiskimas del vaiko isvykimo isduotas ir patvirtintas notaro Lietuvoje. Aciu

    • Dalia, jei vaikas vyksta į Angliją su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija.
     Jei vaikas vyksta į Angliją vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija.
     Visuose sutikimuose parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
     Gaunasi paini situacija, kurią gali nulemti žmogiškasis faktorius. Jei jūs turite sutikimą, kad vaikas keliautų vienas, bus traktuojama, kad jis keliauja vienas ir gali kilti grėsmė, kad į lėktuvą jo neįleis, nes Ryanair į skrydį nepriima nepilnamečių be palydos. Vis dėlto siūlytume pasirūpinti sutikimu, kad vaikas gali keliauti su lydinčiu asmeniu, nurodant jį bei jo duomenis.

     • Viktorija parašė:

      Labas vakaras :) Noriu skristi is Olandijos i Turkija, bet turiu tik lietuviska ID kortele. Ar imanoma bus be paso tik su ID kortele nuskristi i Turkija?

     • Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į Turkiją, privalomas pasas, galiojantis dar 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Asmens tapatybės kortelė netinka.

   • agne parašė:

    Laba diena, mano draugas gavo asmens grizimo dokumenta taciau norint pasidaryti check in yra tik ID arba pasas, ka daryti?

  • Karolina parašė:

   Sveiki, ar skrendant į Škotiją reikia paso? Ar užtenka tik kortelės?

 11. Vaiva parašė:

  Laba diena. kolegė užsakydama bilietus nurodė tik vieną vardą, nors pase įrašyti du. Ar nekils problemų registruojantis skrydžiui?

  • Vaiva, perkant bilietą reikia nurodyti vardą ir pavardę taip, kaip nurodyta pase. Tad reikėtų ir antrąjį vardą įtraukti. Paskambinkite tel. +370 37 750 195, +370 37 750 196 ir turėtumėte susitarti dėl vardo pakoregavimo.

 12. Rūta parašė:

  laba diena, Siuo metu esu Airjoje, pameciau asmens tapatybes kortele su kuria registravausi kai pirkau bilieta i lietuva, turiu pasa, kuris galioja. Ar galesiu juo pasinaudoti skrydzio metu? Nes jei pasiimsiu is ambasados grizimo i lietuva israsa, tai negalesiu su tuo paciu israsu grizti i airija, o bilieta atgal i airija taip pat nusipirkau.

 13. Ina parašė:

  Laba diena, norejau paklausti skrendame is anglijos ir vaiko pasas galioja tik 5 men ar leis daryti Ceck-in? Ar nebus jokiu problemu? Esame lituviai skrendame tam kad pakeisti vaiko pasa. Aciu

 14. Neringa parašė:

  Sveiki. Gruodžio mėnesiui turime užsakytus bilietus į ES šalį, bet bilietas užsakytas mano mergautine pavarde, nors jau esu ištekėjusi ir pavardė kita. Asmens tapatybės kortelės dar nepasikeičiau. Kaip man elgtis, kad nekiltų nesusipratimų? Ar galiu keistis asmens tapatybės kortelę ir oro uoste pateikti naują pasą kartu su santuokos liudijimu? Ar tiesiog iki kelionės nekeisti tapatybės kortelės ir keliauti su senaja, bet vis dar galiojančia tapatybės kortele?

  • Neringa, tokiu atveju turėkite su savimi santuokos liudijimą bei vaiko gimimo liudijimą. Žinoma, ir savo asmens dokumentų nepamirškite. Turėdami visus įrodymus problemų neturėsite.

 15. Neringa parašė:

  Laba diena. Ruošiamės skristi į Vokietiją su vaiku, vaikui 1m. Mes su vyru susituokę, bet mano pasas dar nepakeistas, todėl bilietas man užsakytas senąją pavarde. Ką tokiu atveju daryti? Ar nekils problemų?

 16. Jonas parašė:

  SVEIKI,AR SENO PAVYZDŽIO LT PASAS GALIOJANTIS LIETUVOJE BET ŠTAMPAS RODO KAD JIS UŽSIENYJE NEGALIOJE. TAI JIS GALIOJE AR NEGALIOJE? AR SU TOKIU PASU GALIMA SKRISTI ,AR REIKIA JĮ KEISTI.

 17. Santa parašė:

  Sveiki noreciau pasiteirauti.Turiu 11m seseri su kuria zadame skristi is Anglijos i Lietuwa per Ryanair aviakompanija.Labiausiai neraminantis dalykas jog neturime musu tevu notarisko sutikimo,tad sakykite ar tai sukeltu man didele problema del kurios negaletume skristi?Dekui.

  • Santa, išvykstant iš Anglijos pasienio pareigūnams reikės pateikti vieno iš tėvų sutikimą, patvirtintą notaro. Kertant Lietuvos sieną įrodymų jau nereikės, tad pakaks vieno sutikimo egzemplioriaus.

   • Milda parašė:

    laba diena,

    jei skrendu į ne europos sąjungos šalį, tarkim Turkija, tai ar galiu bilietų pirkime panaudoti ID kortelę? turiu ir pasą, be tjis bus padarytas po 3 dienų, o man reikia bilieto šiandien

    • Milda, registracijai į skrydį turi būti naudojami to dokumento duomenys, su kuriuo ir skrisite. Keliaujant į Turkiją būtina turėti pasą.

     • Milda parašė:

      bet jei mano bilietas būtų nupirktas šiendien su ID kortelės duomenimis, o skrydis po savaitės ir tada jau turėčiau pasą? ar galima einant į lėktuvą parodyti tada id kortelę, o nusileidžiant Turkijoje pasą?

     • Milda, per kur pirkote bilietą? Koks jūsų užsakymo numeris? Su kokia aviakompanija jūs skrisite?

  • Karina parašė:

   Ruosiuosi keliauti i Anglija, nestumas keliones metu i prieki ir atgal bus 23-26 savaites. Ar reikes pateikti kokia gydytojo pazyma ar uzteks nesciosios korteles su gimdymo terminu?

   • Karina, skrendant su Ryanair, tik nuo 28 nėštumo savaitės būtina gydytojo pažyma (anglų k., ne senesnė nei 14 d. iki skrydžio), kurioje nurodoma, jog nėštumas yra be komplikacijų, planuojamo gimdymo laikas ir patvirtinama, jog jums leidžiama skristi lėktuvu. Tačiau rekomenduojame pažymą turėti ir jūsų atveju. Pažymos formą rasite čia http://www.ryanair.com/doc/conditions/FR-FITTOFLYLETTERS.pdf. Jei moteris, kurios nėštumas yra virš 28 savaičių, nepateikia reikiamos pažymos, Ryanair turi teisę atsisakyti keleivę skraidinti. Pateikus reikiamą pažymą, dvynukų, trynukų ar daugiau vaikų besilaukiančioms moterims leidžiama skristi iki 32 nėštumo savaitės, o besilaukiančioms vieno vaiko – iki 36 nėštumo savaitės.

    • Jurga parašė:

     Sveiki,

     Gegužės 6 d. iš Kauno oro uosto skrendame į Italiją Sicilija (Trapanis). Skrydžio metu mano nėštumas bus 24 savaitės. Norėjau pasitikslinti ar man tikrai užtenka galiojančios nacionalinės asmens tapatybės kortelės, ar tikrai nereikia jokių papildomų dokumentų patvirtinančių nėštumo laiką? Jūsų tinklapyje radau informaciją tik apie nėštumą nuo 28 savaitės, kuomet būtina gydytojo pažyma (anglų k., ne senesnė nei 14 d. iki skrydžio), kurioje nurodoma, jog nėštumas yra be komplikacijų, planuojamo gimdymo laikas ir patvirtinama, jog jums leidžiama skristi lėktuvu.

    • Aiste parašė:

     Sveiki, 2015 m. birzelio 10-21 d. skrendam i Sicilija. Dukros pasas baigia galioti 2015-07-04. Ar uztenka tokio galiojimo, ar reikia jau naujo paso?

 18. Milda parašė:

  laba diena, norejau paklausti jei registracijos i skrydi metu pasirenku asmens pasa ivedu asmens gruzimo pazymejimo numeri, o kokia galiojimo data rasyti, jei asmens dokumentas galioja 14 dienu, o atostogaujame 18 dienu, nors lietuvoje darysime pasa. bet ryanair neleidzia spauzdinti bilietu ,, tai kaip suprantu per trumpas galiojimo laikas… ka tokiu atveju daryti registracijos metu. Aciu labai

  • Milda, internetinės registracijos į Ryanair skrydį metu įveskite ilgesnį dokumento galiojimo laiką, kad apimtų ir jūsų grįžimo datą. O kai skrisite atgal su nauju dokumentu, oro uoste prie registracijos langelio paprašykite, kad pakeistų jūsų registracijos duomenis pagal naują pasą. Ši paslauga bus suteikta nemokamai.

 19. Aistė parašė:

  Sveiki, turiu klausima. As skrendu is Anglijos i Lietuva su dukra. Kadangi ji neturi paso turejau gauti Asmens Grizimo Pazymejima. Kaip padaryti online check-in jei ten pasirinkt galima tik pasa arba id? Ka tokiu atveju daryt?

 20. Vaiva parašė:

  Laba diena,

  Yra tokia situacija: vaiko ir mamos pavardės skirtingos, vaikas 13 m. turi pasą, mama – asmens tapatybės kortelę. Dukros pase nėra įrašo apie tėvus, kaip ir asmens tapatybės kortelėje nėra įrašo apie vaikus. Ką patartumėte daryti, kad nekiltų problemų skrendant su Jūsų bendrove.

  Pagarbiai Vaiva

  • Vaiva, rekomenduojame turėti dokumentus, patvirtinančius jūsų, kaip mamos ir vaiko, ryšį – gimimo liudijimą – ir naujos santuokos liudijimą. Šiuos dokumentus, išverstus į anglų kalbą, turi patvirtinti notaras.

   • Neringa parašė:

    Laba Diena, Mano dukra su Močiute skrenda į Lietuvą ir po keliu dienų grįžta atgal į Angliją, nes ten dabar gyvename ar būtinas raštiškas tėvų sutikimas?

    • Neringa, tėvų sutikimas būtinas, jei keliaujama į ne Šengeno valstybę.

     • AS parašė:

      LABA DIENA,
      KA TIK PADARIAU BILIETU UZSAKYMA IR APMOKEJIMA LAUKIAM KOL ATSIUS REGISTRACIJA I SKRYDI,BET ISKILO KLAUSIMAS PER KIEK LAIKO REIKIA UZSIREGISTRUOTI I SKRYDI? PRISIMINEM,KAD KEICIAMAS ASMENS DOKUMENTAS IR JI GAUSIM TIK 06.08D,O SKRYDIS 07.13D. KAIP ELGTIS?
      ACIU UZ ATSAKYMA.

     • Registruotis į Ryanair skrydį galima nuo 15 dienų iki 48 val. prieš skrydį. Jei bilietus pirkote per Ryanair.com svetainę, registruokitės į skrydį ten pat. Jei bilietus pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, sistemos administratorių informuokite apie numatomus dokumentų pakeitimus ir, kai turėsite naujus duomenis, juos nusiųsite atėjus laikui registruoti į Ryanair skrydį.

   • Laima parašė:

    Laba diena, 2013 09 17 skrendame pailsėti 11 dienų į Rodo salą (Graikija), o vyro ATK galioja iki 2014 02 07, ar gali dėl to iškilti kokiu nors problemų? Teko girdėti, kad grįžtant iš kelionės ATK arba pasas turi galioti 3 arba 6 mėn, į kokias šalis vykstant ši taisyklė galioja?
    Ačiū už atsakymą :)

  • Raimonda parašė:

   Sveiki,mano pasas yra pavogtas,ir as noriu skristi i Lietuva ,kaip man uzsisakyti bilietus kuomet reikia paso duomenu ir pan.lb aciu uz informacija .

   • Raimonda, tokiu atveju Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – Asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.
    Perkant bilietą pakanka įvesti keleivio vardą ir pavardę. Asmens dokumentų duomenų reikės registruojantis į skrydį. Tad kai turėsite asmens grįžimo pažymėjimą, registracijos metu veskite jo duomenis.

    • Jūratė parašė:

     Laba diena, nors perskaičiusi visus Jūsų atsakymas, padariau išvadą, kad vykstant į Angliją ir iš jos atgal į Lietuvą pasas turi galioti kelionės metu, bet vis tiek dar kartą paklausiu: su dukra rugpjūsčio 16 d. vykstame į Anglija, grįžtame rugpjūčio 30 d. Dukros pasas galioja iki 2014 m. vasario 13 d. Ar tikrai neturėsime problemų dėl paso galiojimo termino? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

1 2 3 68

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?