Kelionės dokumentai 2 151

Kokie kelionės dokumentai reikalingi skrendant su Ryanair?

Kiekvienas keleivis atsako už visų reikiamų savo kelionės dokumentų turėjimą, tų dokumentų galiojimą ir atitikimą aviakompanijos Ryanair, imigracijos ir kitoms taisyklėms, priklausomai nuo keliavimo krypties. Įsitikinkite, kad visi kelionės dokumentai yra tvarkingi!

Būtina atkreipti dėmesį:

– Galiojantys kelionės dokumentai yra privalomi visiems keleiviams (įskaitant ir kūdikius), skrendantiems su Ryanair aviakompanija;

– Vykstančiųjų už EEE (Europos ekonominės erdvės) asmens dokumentai turi galioti visos kelionės metu;

– Jei reikalinga viza, kūdikiai ir vaikai gali keliauti tik su vizoje nurodytu suaugusiuoju.

Keliaujant reikia turėti galiojantį pasą (ir vizą, jei reikalinga) arba ES/EEE valstybių išduotą nacionalinę tapatybės kortelę. Visuomet prieš kelionę pasitikrinkite savo asmens dokumento galiojimo laiką ir ar toje šalyje, į kurią vykstate, pripažįstama asmens tapatybės kortelė, ar būtinas pasas. Pasistenkite pasitikrinti kuo anksčiau, kad, esant reikalui, liktų laiko užsisakyti ir gauti naują asmens dokumentą. Taip pat pasidomėkite, ar vykstant į jūsų pasirinktą šalį jums reikalinga viza. Bet kokios baudos, bausmės, mokesčiai ar išlaidos dėl reikalavimų nepaisymo apmokami paties keleivio.
Ryanair nepriima vairuotojo pažymėjimo, gyventojo kortelės, policijos išduoto išrašo (praradus asmens dokumentą), karinės tapatybės kortelės ar kitų dokumentų. Negaliojantis ar sugadintas asmens dokumentas su nuotrauka nebus priimamas norint vykti su Ryanair aviakompanija.

SVARBU! Visi reikiami dokumentai (įskaitant ir kūdikių bei vaikų dokumentus) turi būti surašyti atliekant registraciją į skrydį internetu. Visi keleiviai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, su kuriuo užsiregistravo į skrydį, kartu su įlaipinimo kortele oro uosto apsaugai ir prie įlaipinimo vartų.

VIENINTELIAI KELIONĖS DOKUMENTAI, PRIIMAMI RYANAIR:

– Galiojantis pasas (žr. žemiau * ir **).

– Galiojanti nacionalinė asmens tapatybės kortelė, išduota EEE (Europos ekonominės erdvės) valstybių (Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Ispanija, Islandija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija).

– Galiojantis Vokietijos vyriausybės išduotas „Kinderausweis“ kelionės dokumentas.

– Galiojanti Graikijos nacionalinė policijos tapatybės kortelė (Greek National Police identity card).

– Galiojantis Italijos „Certificato Di Nascita“ su nuotrauka (vaikams iki 16 m.), patvirtintas kaip „VALIDO PER L’ESPATRIO“ tarptautiniams skrydžiams. Tokio patvirtinimo nereikia vidiniams skrydžiams Italijoje. Keleivis atsako už tai, kad šie dokumentai atitiktų keliamus imigracijos ir kitų valstybinės valdžios institucijų reikalavimus (žr. **).

– Galiojanti Italijos AT/BT kortelė (tik vidiniams skrydžiams Italijoje).

– Galiojantis JT  konvencijos dėl pabėgėlių statuso kelionės dokumentas (išduotas vyriausybės pagal 195 JT koncvencijos 28(1) straipsnį).

– Galiojantis Konvencijos kelionės dokumentas (išduotas ir patvirtintas šalies pagal 1954 m. JT konvencijos dėl asmenų be pilietybės 27 straipsnį).

– Galiojantis Collective Passport, išduotas ES/EEE šalies.

* Tinkamas vaikams iki 16 m., keliaujantiems kartu su tėvais, kurių pase įrašyti kartu keliaujantys vaikai.

** Kai vaikas yra įrašytas į su juo keliaujančio tėvo galiojantį pasą, kartu keliaujančio tėvo kelionės dokumento duomenys turi būti pateikti su vaiko kelionės dokumento duomenimis prie vaiko duomenų atliekant registraciją į skrydį internetu.

Jei kelionės dokumentai – pasas ar asmens tapatybės kortelė prarandami, tampa netinkami naudoti ar pasibaigia jų galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – Asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

PASIENIO TARNYBAI REIKALINGI DOKUMENTAI, KUOMET KELIAUJA VAIKAS

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno zonai priklauso:

Austrija Belgija Čekija Danija Estija Graikija
Islandija Ispanija Italija Latvija Lenkija Lichtenšteinas
Lietuva Liuksemburgas Malta Nyderlandai Norvegija Portugalija
Prancūzija Slovakija Slovėnija Suomija Švedija Šveicarija
Vengrija Vokietija
Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno zonai nepriklausančios šalys:

Airija Bulgarija Jungtinė Karalystė Kipras Kroatija Rumunija Ne ES šalys

Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

PASTABA. Jei turite klausimų dėl kelionės dokumentų (asmens dokumentų galiojimo, tėvų sutikimų, jei keliauja vaikas ir pan.), atsakymus rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos svetainėje.

O gal atsakymą rasite tarp „Dažnai užduodamų klausimų“ ;)

2 151 thoughts on “Kelionės dokumentai

1 45 46 47
 1. Asta parašė:

  Sveiki. Neseniai skaiciau straipsni,kad keliaujant su vaiku,kurio pavarde nesutampa su motinos yra butina tureti antrojo is tevu notariska patvirtinima,kitu atveju gali neileisti i lektuva. Bet pagal jusu puslapio informacija suprantu jog uztenka gimimo liudijimo. Tai dabar nesuprantu kuriui straipsniu tiketi? Aciu.

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Jei abejojate pateikiama informacija – visuomet ją galite pasitikrinti susisiekę su notaru.

 2. Evelina parašė:

  Sveiki,
  skrysiu i Londona, esu nepilnamete (17m.) kokius dokumentus privalau tureti?

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Nepilnamečiai Lietuvos piliečiai, keliaujantys už Šengeno zonos ribų turi turėti: asmens dokumentą (pasas/ID kortelė), vieno iš tėvų notaro patvirtintą sutikimą, skrydžio bilietą.

 3. Reda Kučinskienė parašė:

  Sveiki. 16 metų sūnus skrenda vienas į Jungtinę Karalystę. Ar galioja vieno iš tėvų parašytas sutikimas patvirtintas seniūno. Ačiū

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

 4. Ineta parašė:

  Sveiki,vaikai gime UK ir turi parskristi su lydinciu asmeniu is Lietuvos,ar reikia tevu sutikimo patvirtancio notaro?

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Prašome patikslinti kokios šalies piliečiai yra vaikai.

 5. Inga parašė:

  Sveikinu norejau paklausi zadu skristi su dukryte (1metu amziaus) I lietuva atostogu dukrytes tetis yra anglas ir ji turi angliska pasa ar reikia tevelio sutikimo ar ne?

 6. snieguole parašė:

  Sveiki,norejau $paklausti kokiu dokumentu reikia skrendant vienam 14m.vaikui.aciu

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   14 metų nelydimi nepilnamečiai negali keliauti su aviakompanija Ryanair.

 7. Agnė parašė:

  Sveiki, norėjau pasiklausti, aš įsigijau bilietus ir po to teko pasikeisti pasą. Ar su nauju pasu galėsiu skristi?

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Apie pasikeitusią asmens dokumento informaciją praneškite savo bilieto pardavėjui.

 8. Justinas parašė:

  Sveiki, griztu i Lietuva su grizimo dokumentu, skrisiu atgal su nauju pasu/kortele – ar tiesa, kad sitie dokumentai turi galioti 3 menesius pries skrydi? Skrisiu i Jungtine Karalyste

 9. Aurelija parašė:

  Sveiki, norėjau pasiteirauti. Skrendu su kūdikiu iš London(stansed) į Kauną. Kūdikis yra gimęs U.K, turime laikiną grįžimo dokumentą. Ką man reikia pasirinkti prie „document tūpė“? – passport?
  Ir dar norėjau paklausti dėl automobilinės kėdutės ar ji mokama, jei aš imsiu ir vėžimėlį kūdikiui(jis yra 2 dalų)? Jei mokamas, tai kokia kaina? Ačiū.

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Dokumento tipas – pasas.
   Keliaujant su aviakompanija Ryanair kūdikiui iki 24 mėn. amžiaus nemokamai galite gabenti vežimėlį ir automobilinę kėdutę.

 10. VM parašė:

  Jei vaikas nepilnametis grizta su giminaiciu I lietuva is portugalijos per londona. Ar reikia notaro patvirtinto sutikimo del keliavimo su lydinciu asmeniu londono patikroje? Nes I lietuva ,jei tiesiogiai , tai rodos nereikia. Dekoju.

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Keliaujant už Šengeno zonos ribų nepilnamečiams būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas.

 11. Egle parašė:

  Laba diena,

  Registruojant vaika skrydziui (su Ryanair) koki punkta pasirintki: pasas ar nasjonalt ID-kort?
  Skrydis is Anglijos i Lietuva ir paskui atgal.
  vaikas turi tik ID kortele. (4 metai)

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Jei vaikas keliauja su ID kortele – reikia rinktis ID kortelę.

 12. Elinga parašė:

  Sveiki skrendame i Ispanija liepos menesi dviem savaitem o sunaus pasas galioj iki siu metu rugsejo 7d ar neturesim problemu ar reiktu darytis nauja? Aciu…

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Galite keliauti iki asmens dokumento galiojimo pabaigos.

 13. Auksė parašė:

  sveiki. ar reikalingas tėvų sutikimo vertimas (16 mečiui keliaujant vienam) į anglų kalbą ?

 14. Jurgita parašė:

  Sveiki.Norėjau pasiteirauti kiek laiko turi galioti asmens tapatybės kortelė skrendant į Jungtinę Karalystę (Lutoną) ?Skrydis 06.24 grįžimo data 07.02. O asmens tapatybės kortelė galioja iki 08.22. Ar galiu skristi? Ar visgi reikėtu pasigaminti naują asmens dokumentą? Esu girdėjus kad kortele turi galioti ne mažiau 3 mėn.

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Galite keliauti iki asmens dokumento galiojimo pabaigos.

 15. Laimonas parašė:

  Sveiki, ar reikia tevu sutikimo seneliui, skrendant is airijos i lietuva su anukais? Anuku deklaruota vieta airijoje, pasai lietuviski, pavardes anuku ir senelio tos pacios
  Aciu

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Jei Lietuvos piliečiai keliauja į Lietuvą – papildomas sutikimas nereikalingas.

 16. Reda parašė:

  sveiki, skrisiu i Londona su dukra, jai 13 metu,ar butinas tevo sutikimas?Mes issituoke, musu su dukra pavardes sutampa, gyvenamoji vieta nustatyta su manimi.

  • Milda Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Jei vaikas keliauja su vienu iš tėvų – kito tėvo sutikimas nėra reikalingas.

 17. Laima parašė:

  Sveiki. Kai skrendama į Lietuvą su Asmens grįžimo pažymėjimu, kokį dokumentą pažymėti registruojantis internetu, nes tokio pasirinkimo nėra? Pažymėti pasą, nors jis pasibaigęs? Ačiū.

 18. Tomas parašė:

  Ar gali 16 metu vaikas skristi is Anglijos viena be tevu .Ar reikia tevu sutikimo

  • Simona Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Keliauti su aviakompanija Ryanair nelydimi nepilnamečiai gali nuo 16 m. amžiaus. Nepilnamečiams keliaujantiems už Šengeno zonos ribų būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas.

 19. Monika K. parašė:

  Sveiki,

  po santuokos pasikeičiau pavardę, bet dar vis nepasikeičiau asmens dokumentu. Pirkdama bilieta naudojau asmens dokumento su senaja pavarde duomenis, kuris vis dar galioja ir kurį naudosiu skrydžio metu.

  Ar yra riziku, kad turėsiu problemu dėl pavardės skrydžio metu? Ačiū

  • Simona Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Problemų kilti neturėtų jei Jūsų asmens dokumentas galioja ir biliete esanti pavardė atitinka asmens dokumente pažymėtą pavardę.

 20. Paulius. parašė:

  Sveiki, mano ATK kampas yra nulūžęs, bet ta dalis kuri nulūžus neaprėpia jokiu kortelės duomenu ir pan. Ar su tokia kortele pavyks skristi?

  • Simona Ryanair skrydžiai parašė:

   Sveiki,
   Migracijos tarnybos darbuotojų pateiktais duomenimis grįžtant į Lietuvą problemų kilti neturėtų. Jei planuojate vykti į užsienį – kortelę rekomenduojame atsinaujinti.

1 45 46 47

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?