Kelionės dokumentai 2 573

Kokie kelionės dokumentai reikalingi skrendant su Ryanair?

Kiekvienas keleivis atsako už visų reikiamų savo kelionės dokumentų turėjimą, tų dokumentų galiojimą ir atitikimą aviakompanijos Ryanair, imigracijos ir kitoms taisyklėms, priklausomai nuo keliavimo krypties. Įsitikinkite, kad visi kelionės dokumentai yra tvarkingi!

Būtina atkreipti dėmesį:

– Galiojantys kelionės dokumentai yra privalomi visiems keleiviams (įskaitant ir kūdikius), skrendantiems su Ryanair aviakompanija;

– Vykstančiųjų už EEE (Europos ekonominės erdvės) asmens dokumentai turi galioti visos kelionės metu;

– Jei reikalinga viza, kūdikiai ir vaikai gali keliauti tik su vizoje nurodytu suaugusiuoju.

Keliaujant reikia turėti galiojantį pasą (ir vizą, jei reikalinga) arba ES/EEE valstybių išduotą nacionalinę tapatybės kortelę. Visuomet prieš kelionę pasitikrinkite savo asmens dokumento galiojimo laiką ir ar toje šalyje, į kurią vykstate, pripažįstama asmens tapatybės kortelė, ar būtinas pasas. Pasistenkite pasitikrinti kuo anksčiau, kad, esant reikalui, liktų laiko užsisakyti ir gauti naują asmens dokumentą. Taip pat pasidomėkite, ar vykstant į jūsų pasirinktą šalį jums reikalinga viza. Bet kokios baudos, bausmės, mokesčiai ar išlaidos dėl reikalavimų nepaisymo apmokami paties keleivio.
Ryanair nepriima vairuotojo pažymėjimo, gyventojo kortelės, policijos išduoto išrašo (praradus asmens dokumentą), karinės tapatybės kortelės ar kitų dokumentų. Negaliojantis ar sugadintas asmens dokumentas su nuotrauka nebus priimamas norint vykti su Ryanair aviakompanija.

SVARBU! Visi reikiami dokumentai (įskaitant ir kūdikių bei vaikų dokumentus) turi būti surašyti atliekant registraciją į skrydį internetu. Visi keleiviai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, su kuriuo užsiregistravo į skrydį, kartu su įlaipinimo kortele oro uosto apsaugai ir prie įlaipinimo vartų.

VIENINTELIAI KELIONĖS DOKUMENTAI, PRIIMAMI RYANAIR:

– Galiojantis pasas (žr. žemiau * ir **).

– Galiojanti nacionalinė asmens tapatybės kortelė, išduota EEE (Europos ekonominės erdvės) valstybių (Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Ispanija, Islandija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija).

– Galiojantis Vokietijos vyriausybės išduotas „Kinderausweis“ kelionės dokumentas.

– Galiojanti Graikijos nacionalinė policijos tapatybės kortelė (Greek National Police identity card).

– Galiojantis Italijos „Certificato Di Nascita“ su nuotrauka (vaikams iki 16 m.), patvirtintas kaip „VALIDO PER L’ESPATRIO“ tarptautiniams skrydžiams. Tokio patvirtinimo nereikia vidiniams skrydžiams Italijoje. Keleivis atsako už tai, kad šie dokumentai atitiktų keliamus imigracijos ir kitų valstybinės valdžios institucijų reikalavimus (žr. **).

– Galiojanti Italijos AT/BT kortelė (tik vidiniams skrydžiams Italijoje).

– Galiojantis JT  konvencijos dėl pabėgėlių statuso kelionės dokumentas (išduotas vyriausybės pagal 195 JT koncvencijos 28(1) straipsnį).

– Galiojantis Konvencijos kelionės dokumentas (išduotas ir patvirtintas šalies pagal 1954 m. JT konvencijos dėl asmenų be pilietybės 27 straipsnį).

– Galiojantis Collective Passport, išduotas ES/EEE šalies.

* Tinkamas vaikams iki 16 m., keliaujantiems kartu su tėvais, kurių pase įrašyti kartu keliaujantys vaikai.

** Kai vaikas yra įrašytas į su juo keliaujančio tėvo galiojantį pasą, kartu keliaujančio tėvo kelionės dokumento duomenys turi būti pateikti su vaiko kelionės dokumento duomenimis prie vaiko duomenų atliekant registraciją į skrydį internetu.

Jei kelionės dokumentai – pasas ar asmens tapatybės kortelė prarandami, tampa netinkami naudoti ar pasibaigia jų galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – Asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

PASIENIO TARNYBAI REIKALINGI DOKUMENTAI, KUOMET KELIAUJA VAIKAS

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno zonai priklauso:

Austrija Belgija Čekija Danija Estija Graikija
Islandija Ispanija Italija Latvija Lenkija Lichtenšteinas
Lietuva Liuksemburgas Malta Nyderlandai Norvegija Portugalija
Prancūzija Slovakija Slovėnija Suomija Švedija Šveicarija
Vengrija Vokietija
Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno zonai nepriklausančios šalys:

Airija Bulgarija Jungtinė Karalystė Kipras Kroatija Rumunija Ne ES šalys

Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

PASTABA. Jei turite klausimų dėl kelionės dokumentų (asmens dokumentų galiojimo, tėvų sutikimų, jei keliauja vaikas ir pan.), atsakymus rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos svetainėje.

O gal atsakymą rasite tarp „Dažnai užduodamų klausimų“ ;)

2 573 thoughts on “Kelionės dokumentai

1 56 57 58
 1. Laima parašė:

  Laba diena, asmens tapatybės kortelė galioja iki 2018.10.20. Skrydis su Ryanair 2018.05.24. T.y. asmens tapatybės kortelė galioja trumpiau nei 6 mėn.Ar bus galima skristi?
  Dėkui.

 2. Inga parašė:

  Sveiki,planuojame skristi su Anuke is Airijos I Lietuva.Ar reikalingas tevu sutikimas?Ar uztenka tik asmens dokumento?Aciu

  • Agnė | ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jeigu vaikas yra Lietuvos pilietis, grįžtant namo

   į Lietuvos Respubliką užtenka paso arba asmens tapatybės kortelės.

 3. Gerda parašė:

  Sveiki, gyvenu Londone ir planuoju pirkti biletus atostogoms Lietuvoje rugpjūčio mėnesiui, tačiau paso galiojimo laikas baigiasi liepos pradžioje. Tad norėjau paklusiti, ar galima biletus pirkti dabar ir vėliau pakeisti detales ar reikia laukti, kol bus išduotas naujas? Ačiū!

  • Agnė | ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Bilietus galite pirkti ir dabar, tik nevesti registracijos duomenų.

   Juos suvesite, kai gausite naujus dokumentus.

 4. Nojus parašė:

  Sveiki. Skrisiu su drauge i uk ir jai dar nera 18metu. Kokiu dokumentu jai reiks?

  • Agnė | ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Kadangi Jungtinė Karalystė nepriklauso Šengeno zonai,

   reikalingas raštiškas notariškai patvirtintas vieno iš tėvų sutikimas.

 5. Agnė parašė:

  Sveiki, birželio viduryje su pilnamečiu draugu su lėktuvu norime skristi į Ispaniją mėnesiui paatostogauti pas gimines, man yra 16 metų, ar skrydžiui tinka asmens tapatybės kortelė, ar būtina turėti pasas? Ar reikės turėti pas notarą pasirašytą tėvų sutikimą? Kokių dokumentų dar gali prireikti? Į Lietuvą grįšime kelioniniu autobusiuku, ko dar gali prireikti?

  • Agnė | ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Kadangi Ispanija priklauso Šengeno zonai, tėvų sutikimas nėra reikalingas.

   Jeigu Jums jau bus 16 metų, galėsite skristi be jokių problemų į Ispaniją.

   Kelionei pakaks asmens tapatybės kortelės.

 6. Ona parašė:

  1. Su anūke skrisime atostogų į Vokietiją. Mūsų pavardės skirtingos. Ar reikia notaro patvirtinto tėvų sutikimo?
  2. Mano asmens tapatybės kortelė galioja iki 2018.09.02. Ar nebus problemų keliaujant?

  • Agnė | ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Kadangi Vokietija priklauso Šengeno zonai, kelionei su anūke nereikalingi jokie sutikimai ar įgaliojimai.

   Jūsų asmens dokumentas turėtų galioti kelionės metu. Problemų dėl dokumento nekils.

 7. Vidas parašė:

  Sveiki
  skrisime su vaiku kurio esame globejai , bet ne tevai. turim teismo sprendima, ko reikia ?

  Kiek turi galioti ID kortele skrendant su vaikais i Ispanija

  • Agnė | ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Ispanija priklauso Šengeno zonai, tad jokių įgaliojimų ar sutikimų nereiks.

   Užteks turėti asmens dokumentą. Jis turi galioti kelionės metu.

 8. Eimantas parašė:

  Sveiki, norėjau pasiteirauti ar skrendant iš Lietuvos į Bulgariją ir atgal, griežtai žiūrimas paso galiojimo laikas ne mažiau nei 6 mėn? Grįžtant iš Bulgarijos mano pasas dar galios 5 mėn. ir 20 d. Ar gali kilti dėl to bėdų?

  • Agnė | ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Kadangi Bulgarija nepriklauso Šengeno zonai, dokumentas turėtų galioti 6 mėnesius po kelionės.

 9. Inga parašė:

  Sveiki. Ar imant iš notaro sutikimą, kad galėtų skristi 16-metė viena, be tėvų, reikia sutikimo kopiją patvirtinti, kad kopija tikra?

  • Agnė | ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jei neturite originalo, tada reikia patvirtinti, kad kopija tikra.

1 56 57 58

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?