Kelionės dokumentai 2 980

Kokie kelionės dokumentai reikalingi skrendant su Ryanair?

Kiekvienas keleivis atsako už visų reikiamų savo kelionės dokumentų turėjimą, tų dokumentų galiojimą ir atitikimą aviakompanijos Ryanair, imigracijos ir kitoms taisyklėms, priklausomai nuo keliavimo krypties. Įsitikinkite, kad visi kelionės dokumentai yra tvarkingi!

Būtina atkreipti dėmesį:

– Galiojantys kelionės dokumentai yra privalomi visiems keleiviams (įskaitant ir kūdikius), skrendantiems su Ryanair aviakompanija;

– Vykstančiųjų už EEE (Europos ekonominės erdvės) asmens dokumentai turi galioti visos kelionės metu;

– Jei reikalinga viza, kūdikiai ir vaikai gali keliauti tik su vizoje nurodytu suaugusiuoju.

Keliaujant reikia turėti galiojantį pasą (ir vizą, jei reikalinga) arba ES/EEE valstybių išduotą nacionalinę tapatybės kortelę. Visuomet prieš kelionę pasitikrinkite savo asmens dokumento galiojimo laiką ir ar toje šalyje, į kurią vykstate, pripažįstama asmens tapatybės kortelė, ar būtinas pasas. Pasistenkite pasitikrinti kuo anksčiau, kad, esant reikalui, liktų laiko užsisakyti ir gauti naują asmens dokumentą. Taip pat pasidomėkite, ar vykstant į jūsų pasirinktą šalį jums reikalinga viza. Bet kokios baudos, bausmės, mokesčiai ar išlaidos dėl reikalavimų nepaisymo apmokami paties keleivio.
Ryanair nepriima vairuotojo pažymėjimo, gyventojo kortelės, policijos išduoto išrašo (praradus asmens dokumentą), karinės tapatybės kortelės ar kitų dokumentų. Negaliojantis ar sugadintas asmens dokumentas su nuotrauka nebus priimamas norint vykti su Ryanair aviakompanija.

SVARBU! Visi reikiami dokumentai (įskaitant ir kūdikių bei vaikų dokumentus) turi būti surašyti atliekant registraciją į skrydį internetu. Visi keleiviai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, su kuriuo užsiregistravo į skrydį, kartu su įlaipinimo kortele oro uosto apsaugai ir prie įlaipinimo vartų.

VIENINTELIAI KELIONĖS DOKUMENTAI, PRIIMAMI RYANAIR:

– Galiojantis pasas (žr. žemiau * ir **).

– Galiojanti nacionalinė asmens tapatybės kortelė, išduota EEE (Europos ekonominės erdvės) valstybių (Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Ispanija, Islandija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija).

– Galiojantis Vokietijos vyriausybės išduotas „Kinderausweis“ kelionės dokumentas.

– Galiojanti Graikijos nacionalinė policijos tapatybės kortelė (Greek National Police identity card).

– Galiojantis Italijos „Certificato Di Nascita“ su nuotrauka (vaikams iki 16 m.), patvirtintas kaip „VALIDO PER L’ESPATRIO“ tarptautiniams skrydžiams. Tokio patvirtinimo nereikia vidiniams skrydžiams Italijoje. Keleivis atsako už tai, kad šie dokumentai atitiktų keliamus imigracijos ir kitų valstybinės valdžios institucijų reikalavimus (žr. **).

– Galiojanti Italijos AT/BT kortelė (tik vidiniams skrydžiams Italijoje).

– Galiojantis JT  konvencijos dėl pabėgėlių statuso kelionės dokumentas (išduotas vyriausybės pagal 195 JT koncvencijos 28(1) straipsnį).

– Galiojantis Konvencijos kelionės dokumentas (išduotas ir patvirtintas šalies pagal 1954 m. JT konvencijos dėl asmenų be pilietybės 27 straipsnį).

– Galiojantis Collective Passport, išduotas ES/EEE šalies.

* Tinkamas vaikams iki 16 m., keliaujantiems kartu su tėvais, kurių pase įrašyti kartu keliaujantys vaikai.

** Kai vaikas yra įrašytas į su juo keliaujančio tėvo galiojantį pasą, kartu keliaujančio tėvo kelionės dokumento duomenys turi būti pateikti su vaiko kelionės dokumento duomenimis prie vaiko duomenų atliekant registraciją į skrydį internetu.

Jei kelionės dokumentai – pasas ar asmens tapatybės kortelė prarandami, tampa netinkami naudoti ar pasibaigia jų galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – Asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

PASIENIO TARNYBAI REIKALINGI DOKUMENTAI, KUOMET KELIAUJA VAIKAS

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno zonai priklauso:

Austrija Belgija Čekija Danija Estija Graikija
Islandija Ispanija Italija Latvija Lenkija Lichtenšteinas
Lietuva Liuksemburgas Malta Nyderlandai Norvegija Portugalija
Prancūzija Slovakija Slovėnija Suomija Švedija Šveicarija
Vengrija Vokietija
Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno zonai nepriklausančios šalys:

Airija Bulgarija Jungtinė Karalystė Kipras Kroatija Rumunija Ne ES šalys

Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

PASTABA. Jei turite klausimų dėl kelionės dokumentų (asmens dokumentų galiojimo, tėvų sutikimų, jei keliauja vaikas ir pan.), atsakymus rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos svetainėje.

O gal atsakymą rasite tarp „Dažnai užduodamų klausimų“ ;)

2 980 thoughts on “Kelionės dokumentai

 1. Keliautojas parašė:

  Sveiki, skrendant i Ispanija, kai jungiamasis skrydis yra per JK, ar reikia atitikti JK reikalavimus, t.y. turet pasą, covid testus?

 2. EgleK parašė:

  Sveiki skrendu is dublino I lietuva ir atgal I dublina ar man uzteks ID korteles kaip asmens domumento?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki, keliaujant į Airiją pakanka turėti Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelę (ATK).

 3. Edita parašė:

  Sveiki,

  Skrendame is UK I Lietuva kovo 12 diena ir pasas baigiasi balandzio 20 diena, ar bus problemu ar galesime isskiristi? Aciu

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,
   Jeigu esate Lietuvos Respublikos piliečiai, tai į Lietuvą grįžtant problemų kilti neturėtų.

 4. Loreta parašė:

  Sveiki skrendant is Airijos I Lietuva ar nebus problemų skrydis gegužės mėnesį o asmens tapatybės kortele baigiasi birželio mėnesį?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,
   Grįžtant į Lietuvą, jeigu esate Lietuvos pilietis, problemų kilti neturėtų.

 5. Regina parašė:

  Skrendu iš JK į l LT, esu persirgus korona virusu, turiu dokumentus, ar reikia prieš skrydį darytis testą

 6. Dovile parašė:

  Sveiki, norėčiau pasitikslinti, kokių dokumentų reiktų skrendant iš Lietuvos į Vokietiją? Skrendant ne ryanair kompanijos skrydžiais, reikia asmens dokumento, skiepų pažynėjimo ir elektroniškai užpildytos formos „einreiseanmeldung“. Ar ryanair skrendant reikia dar kažkokios asmens lokacijos formos? nes neradau kas tai yra, kadangi tarp pasirenkamų šalių nėra Vokietijos.

 7. Andrius parašė:

  Sveiki ka reikia turėti skrendant i Budapėšta? Kas per keleivio vietos nustatymo forma?

 8. Česlava Rasiulienė parašė:

  Laba,lapkričio 8d. užsakytas bilietas į Dubliną,turiu pasą, pasiskiepijusi, kokių dokumentų dar reikės?

 9. Sergej parašė:

  padekit podaryte check,uzsakymasWFEYZR6,skr.num. T6455S.aciu.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Perdavėme jūsų žinutę konsultantui. Netrukus su jumis susisieks.

 10. Virgilija parašė:

  Laba diena. Skrendame su grupe mokiniųį Budapeštą per Londoną. Skrydis ne jungiamasis. Kokių dokumentų reikia. Visi mes esmame pilnai vakcinuoti.
  Kokių dokumentų reikia į Budapešta žinome. Klausimas dėl Londono.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Laba diena,
   Tikrinkite informaciją pas jūsų kelionės organizatorių arba oficialiame Jungtinės Karalystės tinklapyje apie Covid situaciją.

 11. Vladas Orzekauskas parašė:

  registruojantis skrydžiui vilnius -venecija LB3N9A (WF3PGKE užsakymo informacija) nurodant keleivio dokumento Nr. padariau klaidą. Sistema neleidžia ištaisyti. Prašome padėti.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,
   Greičiausiai jūsų kelionė jau praėjo. Bet tokiu atveju reikia susisiekti su bilieto pardavėju ir ištaisyti klaidą.

 12. Povilas parašė:

  Sveiki. Ar yra koks akirtumas skryziuj. Jei tarkim mano id baigia galioti rugseji. O skrendu rugpjuti.

 13. Erika parašė:

  Sveiki, i Londona isskrendam balandžio 3d. gryztame balandžio 6d. Ar butina tureti pasa ar uztenka asmens tapatybes korteliu, cia del to Brexito teiraujuosi? Labai aciu uz info.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Konkreti informacija apie būtinus kelionės dokumentus į Jungtinę Karalyste nėra paskelpti.

 14. Jurgita parašė:

  Sveiki
  Ar užtenka tapatybės kortelės skrendant i Anglija iš Lietuvos ir atgal?

 15. Gabriele parašė:

  Skrisine i UK vasario menesi ar galima skristi vis dar su ID kortele?

 16. Elvis parašė:

  Sveiki turiu tapatybės kortele kuria buvau pametes ir ja padare kaip negaliojancia taciau ja radau ir toliau naudoju ant korteles parasyta kad galioja iki 2027m ar nekiltu nesklandumu vykstant i airija ?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Problemų kils. Negalite niekur vykti su negaliojančiu dokumentu. Oro uoste būsite sustabdytas muitinės pareigūnų ir Jums gali uždėti net baudą. Perkirpkite dokumentą ir palikite jį namuose arba nuneškite į tam tikras institucijas kur jis bus sunaikintas. O skydžiams ir visur kitur galite naudoti tik naują pagamintą ir galiojantį asmens dokumentą.

 17. Lina parašė:

  Sveiki,
  Skrisime su ketverių metų vaiku iš Vokietijos į Lietuvą 2020 gruodžio 17. Vaiko pasas galioja iki 2020 gruodžio 19. Grįšime jau su nauju pasu gruodžio 23. Ar nekils problemų ?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Kadangi Vokietija priklauso ES ir Šengeno erdvei problemų kilti neturėtų.

 18. Vaida parašė:

  Sveiki,

  Gryztame į Lietuvą kovo mėn, mano ir dukros ID kortelės baigia galioti gegužės mėn. Jei pasikeisim dokumentus, tai kaip tada pakeisti dokumentų duomenis skrydžio biliete? Dėkoju už informaciją

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Tokiu atveju turite susisiekti su savo bilietų pardavėju arba aviakompanija ir jiems naujus duomenis pateikti, kad jie būtų pakoreguoti sistemose. Kitaip gali kilti problemų.

 19. Vida parašė:

  Keliaujant į Prancūziją kiek laiko nuo grįžimo datos privalo būti galiojantis pasas?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Rekomeduojame ne mažiau nei 3mėn. bet jei galioja mažiau problemų taip pat neturėtų kilti vystant su nepakeistu dokumentu.

 20. Tomas parašė:

  Sveiki, žadame skristi kovo 11 dieną, vaikas( bus 11men laiko) kokio jam dokumento reikia? Ar tiks laikinasis is ambasados?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Galite pasiimti gimimo liudijimą ir asmens dokumentą. Jeigu asmens dokumento neturi tuomet reikia turėti 1 karto grįžimo dokumentą į gimtąją šalį ir dokumentą pasidaryti.

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?