Kelionės dokumentai 2 980

Kokie kelionės dokumentai reikalingi skrendant su Ryanair?

Kiekvienas keleivis atsako už visų reikiamų savo kelionės dokumentų turėjimą, tų dokumentų galiojimą ir atitikimą aviakompanijos Ryanair, imigracijos ir kitoms taisyklėms, priklausomai nuo keliavimo krypties. Įsitikinkite, kad visi kelionės dokumentai yra tvarkingi!

Būtina atkreipti dėmesį:

– Galiojantys kelionės dokumentai yra privalomi visiems keleiviams (įskaitant ir kūdikius), skrendantiems su Ryanair aviakompanija;

– Vykstančiųjų už EEE (Europos ekonominės erdvės) asmens dokumentai turi galioti visos kelionės metu;

– Jei reikalinga viza, kūdikiai ir vaikai gali keliauti tik su vizoje nurodytu suaugusiuoju.

Keliaujant reikia turėti galiojantį pasą (ir vizą, jei reikalinga) arba ES/EEE valstybių išduotą nacionalinę tapatybės kortelę. Visuomet prieš kelionę pasitikrinkite savo asmens dokumento galiojimo laiką ir ar toje šalyje, į kurią vykstate, pripažįstama asmens tapatybės kortelė, ar būtinas pasas. Pasistenkite pasitikrinti kuo anksčiau, kad, esant reikalui, liktų laiko užsisakyti ir gauti naują asmens dokumentą. Taip pat pasidomėkite, ar vykstant į jūsų pasirinktą šalį jums reikalinga viza. Bet kokios baudos, bausmės, mokesčiai ar išlaidos dėl reikalavimų nepaisymo apmokami paties keleivio.
Ryanair nepriima vairuotojo pažymėjimo, gyventojo kortelės, policijos išduoto išrašo (praradus asmens dokumentą), karinės tapatybės kortelės ar kitų dokumentų. Negaliojantis ar sugadintas asmens dokumentas su nuotrauka nebus priimamas norint vykti su Ryanair aviakompanija.

SVARBU! Visi reikiami dokumentai (įskaitant ir kūdikių bei vaikų dokumentus) turi būti surašyti atliekant registraciją į skrydį internetu. Visi keleiviai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, su kuriuo užsiregistravo į skrydį, kartu su įlaipinimo kortele oro uosto apsaugai ir prie įlaipinimo vartų.

VIENINTELIAI KELIONĖS DOKUMENTAI, PRIIMAMI RYANAIR:

– Galiojantis pasas (žr. žemiau * ir **).

– Galiojanti nacionalinė asmens tapatybės kortelė, išduota EEE (Europos ekonominės erdvės) valstybių (Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Ispanija, Islandija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija).

– Galiojantis Vokietijos vyriausybės išduotas „Kinderausweis“ kelionės dokumentas.

– Galiojanti Graikijos nacionalinė policijos tapatybės kortelė (Greek National Police identity card).

– Galiojantis Italijos „Certificato Di Nascita“ su nuotrauka (vaikams iki 16 m.), patvirtintas kaip „VALIDO PER L’ESPATRIO“ tarptautiniams skrydžiams. Tokio patvirtinimo nereikia vidiniams skrydžiams Italijoje. Keleivis atsako už tai, kad šie dokumentai atitiktų keliamus imigracijos ir kitų valstybinės valdžios institucijų reikalavimus (žr. **).

– Galiojanti Italijos AT/BT kortelė (tik vidiniams skrydžiams Italijoje).

– Galiojantis JT  konvencijos dėl pabėgėlių statuso kelionės dokumentas (išduotas vyriausybės pagal 195 JT koncvencijos 28(1) straipsnį).

– Galiojantis Konvencijos kelionės dokumentas (išduotas ir patvirtintas šalies pagal 1954 m. JT konvencijos dėl asmenų be pilietybės 27 straipsnį).

– Galiojantis Collective Passport, išduotas ES/EEE šalies.

* Tinkamas vaikams iki 16 m., keliaujantiems kartu su tėvais, kurių pase įrašyti kartu keliaujantys vaikai.

** Kai vaikas yra įrašytas į su juo keliaujančio tėvo galiojantį pasą, kartu keliaujančio tėvo kelionės dokumento duomenys turi būti pateikti su vaiko kelionės dokumento duomenimis prie vaiko duomenų atliekant registraciją į skrydį internetu.

Jei kelionės dokumentai – pasas ar asmens tapatybės kortelė prarandami, tampa netinkami naudoti ar pasibaigia jų galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – Asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

PASIENIO TARNYBAI REIKALINGI DOKUMENTAI, KUOMET KELIAUJA VAIKAS

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno zonai priklauso:

Austrija Belgija Čekija Danija Estija Graikija
Islandija Ispanija Italija Latvija Lenkija Lichtenšteinas
Lietuva Liuksemburgas Malta Nyderlandai Norvegija Portugalija
Prancūzija Slovakija Slovėnija Suomija Švedija Šveicarija
Vengrija Vokietija
Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno zonai nepriklausančios šalys:

Airija Bulgarija Jungtinė Karalystė Kipras Kroatija Rumunija Ne ES šalys

Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

PASTABA. Jei turite klausimų dėl kelionės dokumentų (asmens dokumentų galiojimo, tėvų sutikimų, jei keliauja vaikas ir pan.), atsakymus rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos svetainėje.

O gal atsakymą rasite tarp „Dažnai užduodamų klausimų“ ;)

2 980 thoughts on “Kelionės dokumentai

 1. DIANA parašė:

  SVEIKI.Pirkdama bilietus irasiau pavarde ir varda mazosiomis raidemis PVZ. ,,Vardenis Pavardenis,, ar nekils problemu?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,
   Jeigu įvedėte teisingą vardą ir pavardę, bet mažosiomis raidėmis tai problemų kilti neturėtų.

 2. Darius parašė:

  Sveiki, ar galiu skrysti su paso kopija ?

 3. Lina parašė:

  Laba diena, gruodžio mėn. skrisime į Jordaniją, pasų dar neturime bet juos užsisakysime ar galime dabar bilietus nusipirkti su ID kortele, o kelionėje turėti ir pasą ir ID?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,
   Perkant bilietus, pateikti paso duomenų jums nereikia. Užtenka vardo ir pavardės, o paso duomenis pateiksite, kai darysite registraciją į skrydį.

 4. Edvinaa parašė:

  sveiki, jei zadu gristi i lietuva is anglijos pasikeisti pasa, skrisiu balandzio 22d. o id galioja iki gegezus 4d. nekils problemu isskristi i lietuva?

 5. Reda parašė:

  Sveiki,
  2019 m. balandžio 18 d. ketinu skristi į Angliją, grįžti 2019 m. balandžio 22 d. ID ir pasas galioja iki 2019 m. gegužės 25 d. Ar nekils problemų dėl trumpo galiojimo skrendant ne į Šengeno šalį?

 6. Ruta parašė:

  Sveiki. Skrisime i ispanija is uk 13.05.19 iki 19.05.19 o vaiko paso galiojimas iki 06.06.19 ar nekils problemu?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,
   Rekomenduojame susisiekti su migracijos tarnybą dėl tikslios informacijos.

 7. Migle parašė:

  Sveiki, su dukra 3 metu turime gegužės 1-20 dienomis su jūsų avialinijomis skristi iš Vokietijos į Airija, tačiau pasas galioja iki šių metu birzelio 13 dienos , ar nekils problemu ?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,
   Rekomenduojamas 3 mėn. galiojimo laikotarpis. Prašome dėl tikslios informacijos kreiptis į migracijos tarnybą.

 8. Eimantas parašė:

  Laba diena balandze 29 zadame skristi i lietuva visam laikui su 2men vaiku kokiu dokumentu mums reikes

 9. Daiva parašė:

  Sveiki,
  Gegužės 10 dieną iš Londono kelios grupės skrisime į Kauną. Grupes sudaro suaugęs asmuo ir 7-8 vaikai iki 14 metų. Kokie tiksliai reikalingi jiems dokumentai.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,
   Priklausomai kokio pilietybės yra vaikai. Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai papildomų dokumentų Jums kaip ir nereikia. Prašome dėl tikslios informacijos kreiptis tiesiogiai į migraciją.

 10. Egle parašė:

  Sveiki,
  zadame skristi su 6men kudikiu i Lietuva Geguzes menesi. Ar galime skristi tik su asmens gryzimo pazymejimu(AGP) kudikui?o kaip check in bilietus

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,
   Taip, kūdikis gali skristi su asmens grįžimo pažymėjimu. Bet tik į savo šalį.

 11. Milita parašė:

  Du suauge skrendam i Anglija geguzes 2-8d., turime tik tapatybes korteles, ar nereikes pasu.?

 12. Ana Jonaitiene parašė:

  Sveiki.
  Noreciau paklausti,skrisiu i Lietuva balandzio 27d grizciau balandzio30d,o paso galiojimas yra iki geguzes27d,ar nekils problemu del paso galiojimo,o atgal jau grisiu su nauju pasu.
  Aciu.

 13. Edgaras parašė:

  Sveiki,skrendu į Angliją gegužės 15,o grįžtu 21diena,ar galiu skristi su id kortele ar yra reikalingas pasas?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Kolkas nėra konkrečios informacijos apie dokumentų galiojimą Jūsų nurodytu laikotarpiu.

 14. Sonata parašė:

  Sveiki, jei iš UK norėtume vasarai išleisti vaikus dvynukes (9 metų) su dėde, ir gryztu atgal, kokių dokumentų reikėtų? Ačiū!

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Priklauso nuo to į kokią šalį vyks, tačiau būtų gerai kad vienas iš tėvų turėtų raštiškai notaro patvirtinta leidimą keliauti su dėde.

 15. Simona parašė:

  Gegužės 22 skrendame į Lietuvą, grįžtame Gegužės 28. Vaiko pasas baigia galioti Liepos mėnesį, ar kils problemų?

 16. Kristina parašė:

  Sveiki 2019, balandžio 6diena skrendame atostogų iš Anglijos į Graikija Krėtos sala ir mano dukros pasas galioja iki 2019/08/08 ar nekils problemos dėl šito ?

 17. Sandra parašė:

  Laba diena,
  su vaiko tėvu esame išsiskyrę. vaiko gyvenamoji vieta yra priskirta su manimi Lietuvoje. Ar gali 15 metų vaikas vienas skristi (be lydinčio asmens) į JK. jeigu taip, tai kokių dokumentų reikėtų. Ačiū už atsakymą.

 18. Deimantas parašė:

  Kaip su vezimu kudikiuj keliauti jy reikia priduot kaip bagaza ar kaip? Ir kiek kainuoja?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jeigu kūdikis iki 2m, sulankstomas vežimėlis priklauso nemokamai, su juo galite važiuoti iki pat lėktuvo.

 19. Monika parašė:

  Sveiki,
  zadame skristi su 6men kudikiu i Lietuva Geguzes menesi. Ar galime skristi tik su asmens gryzimo pazymejimu(AGP) kudikui?
  Aciu

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Jeigu neturite asmens tapatybės dokumento tada taip, galite vykti su asmens gryžimo dokumentu, kuris išduodamas ambasadoje.

 20. Romka parašė:

  Sveiki,ar gali 10 metu vaikas skrist su mociute I anglija jej pavarde ta pati.

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Gali, tik patarčiau turėti vieno iš tėvų sutikimą patvirtinta notariškai ir išvesta į anglų kalbą, dėl šiuo metu D.Britanijos padėties.

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?