Informacija apie skrydžius pradedantiesiems 58

Jeigu suplanavote skristi vieni ir galbūt skrisite  pirmą kartą, būtų naudinga žinoti informaciją apie skrydžius. Juk kartais  oro uostai, ypatingai dideli atrodo labai klaidinantys. Informacija skrendantiems savarankiškai:

Namuose

 1. Prieš skrydį Namuose turėtumėte pasiruošti tokius dalykus: pasą ar asmens tapatybės kortelę, (angl. Passport, ID) skrydžio bilietus, (angl. Ticket Boarding pass, piniginę, lagaminą, o gal tik rankinį bagažą, galbūt būtų reikalinga pasiimti vizą. (angl. Visa) Pasitikrinkite, kad Jūsų dokumento laikas nebūtų pasibaigęs. Tam tikros šalys reikalauja, jog pasas galiotų ne trumpiau nei 6 mėnesius po kelionės pabaigos.  
 2. Namuose turėtumėte pasidaryti registraciją į skrydį (angl. check-in). Dauguma oro linijų suteikia tokią galimybę. Taigi, į oro uostą turėtumėte atvykti kartu su įlaipinimo kortele. Taip sutaupysite laiko ir neteks papildomai susimokėti.

Oro uoste

 1. Dažniausiai į oro uostą (angl. AirPort) rekomenduojama atvykti bent  2 valandos prieš skrydį. Laikas kiek užtruksite oro uoste priklauso nuo oro uosto dydžio bei oro uosto užimtumo.
 2. Atvykus į oro uostą reikia susirasti savo skrydžio terminalą. (angl. Terminal) Informacija apie skrydžio terminalą yra pateikta ant skrydžio bilieto ir tuomet reikia eiti į išvykimo salę. (angl. Departures) Jeigu namuose užsiregistravote į skrydį  internetu ir turite tik rankinį bagažą, tuomet reikia eiti tiesiai į saugumo patikrą. Jeigu neužsiregistravote namuose, turėtumėte užsiregistruoti oro uoste ir tuomet eiti į saugumo patikrą. Taip pat turite įregistruoti savo bagažą.
 3. Tuomet eikite į saugumo patikrą. (angl. Security check) Saugumo patikros metu bus skenuojami Jūsų daiktai bei tikrinama ar neturite neleistinų daiktų. Draudžiamų daiktų sąrašą, kurių negalite įsinešti į lėktuvo saloną galite rasti internete. Jūs galite vežtis nedidelio tūrio skysčius, kuriuos turėtumėte sudėti į permatomą maišelį. (Indeliai iki 100 ml, neviršyti 1 litro). Saugumo patikroje paprašys, jog išivertumėte diržus ir kitus aksesuarus, ypatingai metalinius. Galėsite eiti toliau, jei nesuskambės  įspėjimo signalas. Jeigu suskambės įspėjimo signalas, Jus apieškos pareigūnas.
 4. Toliau –  pasų kontrolės procedūra. (angl. Passport control)
 5. Tuomet eikite prie skrydžio vartų. ( angl. Departure Gates)  Skrydžio vartai dažniausiai yra žymimi raidėmis bei skaičiais.

Lėktuve

 1. Lipimas į lėktuvą. (angl. Boarding) Atėjus metui lipti į lėktuvą reikia būti pasiruošus pasą bei bilietą. Jie bus vėl tikrinami. Pimenybę įlipti į lėktuvą turi tie keleiviai, kurie skrenda verslo klase, turi prioriteto bilietus ir pan. Įlipę į lėktuvą turite susirasti savo vietą bei pasidėti savo daiktus lentynose virš savęs ar po sėdyne prieš save.
 2. Pasibaigus skrydžiui sekite ženklus, kurie nuves Jus prie išėjimo (angl. Exit) ir bagažo salės (angl. Baggae claim), kur galėsite atsiimti lagaminus.

Jeigu skrisite ne į Europos Sąjungos šalį, atskridus reikės pereiti pasų kontrolę ir vėl.

Sėkmingų kelionių!

Skrydžio bilietai į  Londoną>>

 

58 thoughts on “Informacija apie skrydžius pradedantiesiems

 1. Sigita Petrauskienė parašė:

  Skrendu gruodžio 22d. į Brėmeną. Turiu ES skaitmeninį Covid pasą ar reikia testo ar papildomų dokumentų apie 3 turimus skiepus?

 2. Vilena parašė:

  Laba diena. Ar reikia testuotis pries skrydi i londona jei esu skiepyta?

 3. Lina parašė:

  Sveiki,

  ar yra paslauga palydovo ? Du vaikai 10 ir 14 metu , jiems reikia grįžti iš Lietuvos į UK

  Ačiū

 4. Saule parašė:

  Jei neturim pirmenybes ar uz palikta lagamina bagazo skyriuj vistiek turesim moketi

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Taip mokėti reikės. Už kiekvieną papildomą vienetą turėsite susimokėti oro uoste, arba galite jį įsigyti pigiau online prieš skrydį, Jums tereikia kreiptis į savo bilietų pardavėją.

 5. Andrius parašė:

  Laba diena.
  Rezervavausi bilietą skrydžiui Oslas – Vilnius 04/16. Ir pamiršau susimokėti už 10 kg bagažą. Ar įmanoma pasikeisti bilietą?

 6. Roma parašė:

  Sveiki, ar galima aerouoste susimoketi uz 10kg bagaza, jeigu rezervuojant bilietus nebuvo apmoketa?Skrydis jau siandien, netrukus,ka daryti tokiu atveju?

 7. Renata parašė:

  Sveiki,

  ar gali paauglys 15 metu skristi vienas? Salygose ir taisyklese parasyta: asmenys iki 14 metų negali skristi vieni, be suaugusiojo lydinčio asmens.

  O kaip su 15 metu asmeniu?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Priklauso su kokia aviakompaniją keliauja 15metų asmnuo, jei su Ryanair tai vienas gali keliauti tik nuo 16m. jei su Wizzair tada vienas gali keliauti nuo 14m. amžiaus.

 8. Ana parašė:

  Sveiki, norėjau pasidomėti, skrisiu su vaikais iš UK. Pirmenybės kolkas nepirkau, bet idomu ar galima pirkti tik man (mamai) pirmenybe ir galėčiau su vaikais eiti kartu kaip pirmenybiniu bilietu. Ar reik visiems. Vien dėl to, kad vaikai su kuprinėm, o pas mane lagaminas ir be pirmenybės negaliu jo imti kaip rankinio bagažo. Todėl pirmenybė domina vien tik dėl vieno lagamino. Ačiū

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   Priklauso kokio amžiaus vaikai, tačiau Jūsų išskirti neturėtų, jeigu kartais taip nutiktų, galėtumėte stotį kartu su vaikais į NON priority eilę.

 9. Austė parašė:

  Sveiki, kokia kaina registruoto bagažo 10kg? Kada ir kur jį reiktų išsipirkti?

  • ryanair-skrydziai.lt parašė:

   Sveiki,

   10 kg bagažo kaina prasideda asmeniui nuo 10eur į vieną pusę. Dėl papildomų paslaugų Jums reikia kreiptis į savo bilietų pardavėją arba jeigu bilietai buvo pirkti ryanair.com svetainėje tada galite prisijungi prie savo užsakymo ir paslaugas išsipirkti ten.

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?